• Dziś:

- XX Niedziela Zwykła – ostatnia niedziela posługi duszpasterskiej ks. Mateusza Dobrzyńskiego jako wikariusza naszej parafii. Muszę się przyznać, że po otrzymaniu dekretu na proboszcza tej parafii prosiłem ówczesnego Ordynariusza aby ks. Mateusz rozpoczął swoje kapłaństwo razem ze mną w parafii NCiKCh w Sokółce. Po trzech latach ja sam nie żałuję tamtej prośby i myślę, że nikt nie ma mi jej za złe.

- Dziękuje ks. Mateuszu za twoją posługę zaangażowaną, otwartą na drugiego człowieka, zachęcającą do spotkania z Jezusem. Mam nadzieję, że owoce Twojej pracy będą dojrzewały i wydadzą obfite plony dobra zakorzenione głęboko w Chrystusie i tradycji Kościoła. Niech Bóg Ci wynagrodzi miarą dobrą, utrzęsioną i opływającą. Przepraszam za błędy proboszczowskie. Życzymy radości z bycia kapłanem Jezusa Chrystusa, życzę samych życzliwych ludzi spotkanych w życiu i lepszego szefa. Szczęść Boże !!!

  • W tygodniu:

- 20.08 poniedziałek Wsp. św. Bernarda Op., Doktora Kościoła

- 21.08 wtorek Wsp. św. Piusa X, Papieża

- 22.08 środa Wsp. NMP Królowej

- 24.08 piątek Święto św. Bartłomieja Apostoła

- Serdeczne podziękowania mieszkańcom Starej Kamionki z Sołtysem Kazimierzem Szomko na czele i pani dyrektor Joannie Gejdej za zorganizowanie postoju dla pielgrzymów XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymki z Białegostoku do Wilna, wśród których byli także pasterze Kościoła białostockiego ks. Abp Tadeusz Wojda i ks. Bp Henryk Ciereszko. Szczególne podziękowania p. Krzysztofowi Szomko za osłodzenie trudu pielgrzymowania miodem ze swojej pasieki.

- Bardzo dziękuje p. Adamowi Szumiło i p. Wojciechowi Łapiczowi za wykonanie polbruku przy kościele. Oraz p. Wojciechowi Jurgielewiczowi i p. Marianowi Ignatowiczowi za pomoc specjalistycznym sprzętem.

- Dziękuje niezawodnym parafianom, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie i pracowali w miniony poniedziałek przy porządkowaniu cmentarza grzebalnego.

- W minioną niedzielę na potrzeby parafialne zebrano 8393 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. Zakupiono już 6 ton peletu na zbliżającą się zimę.

  • Za tydzień:

- W XXI Niedzielę Zwykłą będziemy przeżywali uroczystość MB Częstochowskiej. Przywitamy w naszej parafii ks. Tomasza Mnicha, który został dekretem ks. Abp Tadeusza Wojdy skierowany do naszej parafii jako wikariusz