Dziś:

- XXVII Niedziela Zwykła jest w naszej Archidiecezji Dniem Dziękczynienia w 10 rocznicę Wydarzenia Eucharystycznego w Sokółce w par. św. Antoniego Padewskiego, Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Bogu za to przypomnienie o rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii i za liczne łaski jakie otrzymują wierni adorując obecność Boga w Najświętszym Sakramencie i cząstce Ciała Pańskiego. Ks. Abp Tadeusz Wojda zaprasza wszystkich diecezjan na wspólne dziękczynienie dziś na godz. 11.00 do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Dołączamy się do tego zaproszenia i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach (mamy tak blisko!).

W tym tygodniu:

- 10.10. – Środa – Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

- 11.10. - Czwartek - Wspomnienie św. Jana XXIII Papieża

- 13.10. - Sobota - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Kpł.Po nabożeństwie różańcowymostatnia
w tym roku procesja fatimska. Zabieramy ze sobą świece.

- Na Radio Maryja we wrześniu zebrano i przekazano 685 zł.

- Na potrzeby Caritas parafialnej do puszek i skarbonki złożono 1 182 zł.

- Ośmielam się jak co roku prosić rolników i ogrodników naszej parafii o zbiórkę płodów ziemi i zboża, ziemniaków, warzyw itp. na rzecz Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Samochód po ofiarowane dary przyjedzie we środę 10.10.2018 r. ok. godz. 9.00. Proszę sołtysów i radnych z poszczególnych miejscowości o pomoc w zorganizowaniu zbiórki. Za wszelką życzliwość z serca w imieniu AWSD dziękuję.

- Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium z poszczególnych parafii. Dzień skupienia odbędzie się w sobotę 20.10.2018 r. o godz. 10.00.

-W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości zapraszamy na sztukę teatralną pt. 'Polska- nasza kochana Ojczyzna', która będzie wystawiona w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w dniach 14- 21.10.2018 r. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej Parafii Zmartwychwstania Pańskiego.

Za tydzień:

- Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. podczas której dzieci otrzymają różańce. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

- II niedziela października. Prosimy o ofiary na prace remontowe prowadzone przy kościele. Zakupiono 20 ton pelletu. Do zimy pragniemy jeszcze wstawić przeszklenia kaplic z tyłu kościoła. Musimy także podjąć wysiłek finansowy spłaty zadłużenia w Kurii Metropolitalnej zaciągniętego na remont dachu w 2016 r. w wysokości 67 000 zł.

- Kościół w Polsce będzie przeżywał XVIII Dzień Papieski pod hasłem 'Promieniowanie ojcostwa'. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'. Stypendia wypłacane blisko 2 tys. uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przed kościołem będziemy mogli wesprzeć ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

- Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach i wychowawcach.

W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Jadwiga Snarska

+ Monika Sosnowska

Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.