Dziś:

- Dzień Papieski: po raz XVIII dziękujemy Bogu za św. Jana Pawła II pod hasłem 'Promieniowanie Ojcostwa'. Przed kościołem zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia- pomoc stypendialną dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

- Na Mszę św. o godz. 11.00 zaprosiliśmy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-wszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w kościele z rodzicami. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na prace remontowe w kościele.

W tym tygodniu:

- 15.10. – Poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa Dz. i Dr K.

- 16.10. - Wtorek - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

- 17.10. - Środa - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego Bp M.

- 18.10. - Czwartek - Święto św. Łukasza Ew., Patrona Służby Zdrowia. W tym dniu zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na coroczne obchody Patronalne Święta św. Łukasza do Centrum wystawienniczo- konferencyjnego w Białymstoku przy ul. Kościelnej 1A. W programie konferencja Pani dr hab. Jolanty Wasilewskiej. Po konferencji o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ks. Bp Henryka Ciereszko, z udziałem kapelanów szpitalnych. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych i farmaceutów.

- 20.10. - Sobota - Wspomnienie św. Jana Kantego Kpł.

- Zachęcamy wiernych do ofiar duchowych i materialnych w intencji Misji Kościoła Katolickiego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Dobrej Nowiny tyk, którzy jeszcze nie słyszeli o Chrystusie. Każdy z nas niech czyni to swoim dobrym życiem dla tych, którzy w naszym otoczeniu odrzucają najpierw Kościół, a potem Jego Założyciela.

- Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wsparli Seminarium Białostockie płodami rolnymi. Zebrano i przekazano ok. 9 ton zboża, ziemniaków i warzyw. Serdeczne podziękowania sołtysom i radnym, którzy zorganizowali zbiórkę i transport darów do parafii.

- Wypominki w naszej parafii od 2 do 6.11.2018 r. o godz. 16.30. Różaniec wypominkowy, a następnie Msza św. z Nieszporami żałobnymi w intencji wspomnianych zmarłych. Kartki na poszczególne dni znajdziecie w przedsionku kościoła. Prosimy imiona i nazwiska wpisywać czytelnie w mianowniku.

Za tydzień:

-Na godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. katecheza dla młodzieży. W tym roku do Bierzmowania przygotowują się uczniowie klas VIII i III gimnazjum.

- Ofiary zebrane za tydzień na tacę są przeznaczone na potrzeby misji.

- Za tydzień wybory samorządowe. Wybory ludzi, których znamy, którzy żyją i pracują obok nas. Zgodnie z własnym sumieniem dokonajmy odpowiedzialnych wyborów okazując zaufanie tym, którzy naszym zdaniem żyją uczciwie i kierują się wartościami, które znajdują się na szczycie hierarchii wartości.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef Gieniusz

+ Wacław Krutul

+ Romualda Woronowicz

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Rodzinie zmarłego + Józefa Gieniusz serdeczne podziękowania za ofiarę złożoną na kościół w wysokości 1600 zł.