Dziś:

- XXX Niedziela w ciągu roku wprowadza nas w modlitewne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Tych, którzy uczestniczą w chwale zbawionych wśród których pragniemy także umieścić naszych bliskich zmarłych, których polecamy w naszych modlitwach Miłosiernemu Ojcu.

- Dziś imieniny obchodzi ks. Abp Tadeusz Wojda. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

- Dzisiejsza niedziela jest też X Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy szczególnie pamiętać o wyznawcach Chrystusa w Pakistanie. Czy wiesz, że 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, a więc statystycznie co 5 minut ginie męczennik. 200 mln chrześcijan jest prześladowanych. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Możemy też pomóc wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 za 2,46 zł.

W tym tygodniu:

- 1.11. – Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej. I-wszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00, wspólna modlitwa w intencji powołań.

2.11. - piątek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele będą odprawione o godz. 7.00 i 17.00. Na godz. 9.00 zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych na cmentarz grzebalny naszej parafii. Będzie tam odprawiona Msza św. z jutrznią za zmarłych i procesja żałobna po cmentarzu. Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00. Wieczorem o godz. 16.30 różaniec wypominkowy i Msza św. w intencji zmarłych wspomnianych w wypominkach.

- Wypominki w naszej parafii będą odprawiane od 2 do 6 listopada, codziennie o godz. 16.30.

- 3.11. - Sobota - I-wsza sobota listopada. Nabożeństwo ku czci NSM będzie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. W najbliższą sobotę w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów naszej archidiecezji.

- Wstawione zostały przeszklenia zamykające kaplice na końcu kościoła, dzięki którym łatwiej będzie ogrzać świątynię. Z kaplic do głównej hali naszego kościoła zostaną przeniesione stacje Drogi Krzyżowej. Brakujące 4 stacje znajdą się na przeszklonej konstrukcji.

- Od wtorku rozpocznie się malowanie kaplicy Jezusa Miłosiernego. Prosimy o pomoc w poniedziałek godz. 9.00. Gdyby ktoś z młodych mężczyzn dysponował czasem i miał ochotę pomóc prosimy zgłosić się do zakrystii po Mszy św.

- W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza grzebalnego. W dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za nawiedzenie kościoła. Warunkiem uzyskania odpustu jest modlitwa Ojcze Nasz, Wierzę w Boga w intencji Ojca Świętego i stan łaski uświęcającej.

Za tydzień:

-XXXI Niedziela w ciągu roku. Będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela AWSD w białymstoku. Nasze wspólne modlitwy niech ogarną Wspólnotę Białostockiego Seminarium. Zechciejmy wesprzeć tę instytucję ofiarami złożonymi na tacę.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zygmunt Koncerewicz

+ Tatiana Czepiel

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.