Dziś:

- Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania. Z radością czeka się na przyjaciela, na kogoś bliskiego, kto wniósł w nasze życie wiele dobrego i wobec kogo zawsze pozostawaliśmy lojalni. Z obawą i lękiem czeka się na wyrok, na przybycie sędziego, który ma go ogłosić; zwłaszcza kiedy mamy wiele na sumieniu. Niech Adwent, wypełniony refleksją nad życiem
i modlitwą, będzie czasem radosnego oczekiwania.

- Zapraszamy na Roraty: w niedziele Adwentu na godz. 600; w poniedziałki i soboty na 
godz. 700; we środy na godz. 1700.

- Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od 14 do 16 grudnia br. (piątek, sobota
i III Niedziela Adwentu). Przeprowadzi je ks. Adam Wtulich, proboszcz Sanktuarium
w Różanymstoku.

- Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy organizowanego przez Caritas.

- W przedsionku kościoła są do nabycia za dobrowolną ofiarę piękne wieńce adwentowe przygotowane przez dzieci i młodzież naszej Parafii i Młodzieżową Radę Miasta w ramach zajęć w Świetlicy Pod aureolą św. Józefa. Złożone ofiary posłużą do zorganizowania ferii zimowych przy parafii.

W tym tygodniu:

- 3.12 – poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

- 6.12 – czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Tradycyjnie zaprosiliśmy Biskupa Mikołaja do naszej Parafii na następną niedzielę, 9 grudnia na godz. 1100. Nie mam pewności, ale mam nadzieję, że przybędzie do naszych grzecznych dzieci.

Najbliższy czwartek to 1. czwartek miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań na godz. 1630.

- 7.12 – piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to 1. piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 700 i o godz. 1645.

- 8.12 – sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym Kościele jak w każdą niedzielę, a więc 700, 900, 1100, 1700.

- Organista będzie roznosił opłatki według następującego porządku: od 1600: poniedziałek: bloki 3b-12; wtorek: ulice Cicha, Spokojna, Wspólna, Poprzeczna; środa: ulice Stawowa, Nadrzeczna, Lniana, Zdrojowa; czwartek: Wojnachy; piątek: Nowa Kamionka;
sobota od 1200: Stara Kamionka.

- Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa niesakramentalne na adwentowy dzień skupienia w niedzielę 9 grudnia na godz. 1700 do dolnego kościoła pw. Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków).

- W ubiegłą niedzielę do puszek zebrano na rzecz Joasi Szyłak kwotę 3590 zł., którą przekazano potrzebującej za pośrednictwem Stowarzyszenia Kładka.

Za tydzień:

- II Niedziela Adwentu.

- Na godz. 1100 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej. Dzieci podczas tej Mszy świętej otrzymają medaliki Niepokalanej. I mam nadzieję, że spotkają się z Biskupem Mikołajem.

- W drugą niedzielę grudnia prosimy o ofiary na prace remontowe przy kościele.

- Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie.