• Dziś:

- Czwarta świeca na wieńcu adwentowym wieści koniec Adwentu jako przygotowanie do obchodów pamiątki wcielenia Syna Bożego. Dziękujemy Bogu za wszystkie zakręty naszej wolności, które udało się nam wyprostować i rozpadliny naszego egoizmu, które udało się zasypać, aby prostą i bezpieczną drogą podążać na spotkanie z Bogiem, Który był, Który jest i Który przychodzi.

  • W tym tygodniu:

- Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, który przygotowuje nas do uroczystej wieczerzy o charakterze religijnym. Wieczerzę Wigilijną rozpoczynamy od czytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Wspólna modlitwa za żywych i zmarłych członków rodziny; obecnych i nieobecnych wprowadza nas w uduchowiony zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Tego wieczoru spożywamy pokarmy postne, a religijny wymiar tej wieczerzy wyklucza alkohol. Kultywujmy tradycję sianka pod obrusem i wolnego miejsca przy stole.

- Jutro Msze św. o godz. 7.00. Nie ma Mszy św. wieczornej.

- O północy tradycyjna Msza św. Pasterka rozpoczyna obchody Bożego Narodzenia. Przed Mszą św. o godz. 23.30 zapraszamy na śpiew kolęd pod przewodnictwem naszego chóru parafialnego.

- We wtorek 25.12. w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej.

- Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

- 26.12. we środę Święto św. Szczepana Dk. i M. Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Taca na KUL i CFPK.

- 27.12 we czwartek Święto św. Jana Ew. Ap. W tym dniu poświęcamy wino.

- Podziękowania mieszkańcom Kamionki Starej za udzielenie pomocy pogorzelcom z Lipiny w kwocie 2 700 zł.

- Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od czwartku 27.12. Kolędować będziemy w dni wolne od pracy od godz. 9.00, w dni pracujące od godz. 16.00. Planowany porządek kolędy na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Prosimy o ofiary na malowanie naszego kościoła i wymianę pozostałych okien. Ofiarowując księdzu pieniądze prosimy o określenie ile przeznaczamy na kościół, a ile za kolędę. Prosimy o poinformowanie sąsiadów o kolędzie i odprowadzenie księdza do sąsiadów. W tym tygodniu porządek kolędy jest następujący (od godz. 9.00):

* Czwartek: Stara Kamionka do nr 82

* Piątek: Stara Kamionka od nr 83 i Kolonie

* Sobota: Pawełki, Bilwinki i Brzozowy Hrud

  • Za tydzień:

- Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia. Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

- Na godz. 12.00 po Mszy św. zapraszamy wszystkie wspólnoty naszego kościoła parafialnego: Białą Procesję, Caritas Parafialną, Chór Parafialny, Grono Przyjaciół Seminarium, Koła Żywego Różańca, Matki w Modlitwie, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Przyjaciół Radia Maryja, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Światło Życie, Schole Parafialną, i Świetlice 'Pod aureolą św. Józefa' na spotkanie kolędowe do Domu Rodzinnego 'Serce' przy ul. Kryńskiej. Chcemy doświadczyć Wspólnoty Kościoła, w której każdy znaleźć może przestrzeń dla siebie i swojej aktywności. Serdecznie zapraszamy.