• Dziś:

- III-cia Niedziela Zwykła. Środek ferii zimowych. Pozdrawiamy dzieci i młodzież odpoczywającą na feriach i serdecznie witamy wszystkich gości.

- Dzisiaj obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w te obchody i zapalenie o godz. 18.00 świecy w oknie jako Płomienia Nadziei aby nigdy już żaden naród nie został skazany na zagładę.

  • W tym tygodniu:

- 28.01. –Poniedziałek– Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu Kpł. Dr Kościoła . Pamiętajmy w tym dniu o solenizantach: ks. Tomaszu Łapiaku i ks. Tomaszu Mnichu wypraszając im obfitość łask Bożych na dalszą owocną posługę w naszej parafii.

- 29.01. -Wtorek- Wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament Dz.

- 31.01. -Czwartek- Wspomnienie św. Jana Bosko Kpł.

- 1.02. -Piątek- I-wszy piątek lutego. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i o 16.45.

- 2.01. -Sobota- Święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św., które w naszym kościele będą odprawiane wg porządku niedzielnego. W tym dniu modlimy się w intencji Sióstr i Braci Zakonnych. Z racji pierwszej soboty miesiąca lutego nabożeństwo wynagradzające NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia, w której pożegnamy żłóbek.

- Okres zimowy i związany z nim sezon grzewczy to także niestety kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych i przewodów kominowych. Dodatkowym zagrożeniem jest tlenek węgla, zwany czadem. Apelujemy wraz ze strażakami i kominiarzami o rozwagę i odpowiedzialną troskę o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń grzewczych, oraz przewodów dymowych i wentylacyjnych.

- W sobotę 16 lutego zapraszamy chętne pary na bal karnawałowy w Gościnnym Domu Serce. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenia jak najszybciej do duszpasterzy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bal z własnym koszyczkiem. Zapewniamy salę i prowadzącego.

- Parafia św. Faustyny Kowalskiej z Białegostoku organizuje Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie od 8 do 15 lipca tego roku i zaprasza naszych parafian do wspólnego podróżowania. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach.

- Na końcu kościoła można zaopatrzyć się w świece gromniczne, które poświecimy w zbliżające się Święto Matki Bożej Gromnicznej.

  • Za tydzień:
- I-wsza niedziela lutego. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na wspólny Różaniec Koła Różańcowe naszej parafii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja do godz. 11.00.