• Dziś:

- W Wielkim Poście- czasie pokuty i nawrócenia Kościół wzywa nas do radości: mimo naszych grzechów Miłosierny Ojciec czeka na nas; na każdego z nas aby nam przywrócić godność swojego dziecka. Radujcie się, Bóg ciągle na Was czeka, przybliżcie się do Niego, aby wypełnić się pokojem i nadzieją.

- Od dziś Msze św. wieczorne o godz. 18.00.

  • W tym tygodniu:

- Pierwszy czwartek kwietnia. Módlmy się w intencji powołań i powołanych do Służy Bożej, aby ochotnie odpowiadali na Boże wezwanie każdym dniem swojego życia.

- Pierwszy piątek kwietnia. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.45. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 15.00. W pierwszy piątek miesiąca, jak zwykle odwiedzamy chorych, którzy obchodzą I-wsze piątki. W ten piątek chcemy również odwiedzić tych naszych parafian, którzy nie mogą przybyć do kościoła, aby skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. Prosimy zgłaszać osoby chore, starsze do odwiedzin duszpasterza z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- W najbliższą sobotę: I-wsza sobota kwietnia. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Na 20.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia w intencji rozpoczynających się rekolekcji parafialnych o jak najobfitsze owoce duchowe tego czasu dla naszej Wspólnoty Parafialnej.

- Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 6.04. o godz. 10.00 w Choroszczy. Szczegóły na stronie: faustyna.archibial.pl

- Zachęcamy do korzystania z nabożeństw pasyjnych w naszej parafii:

* Gorzkie Żale: środy, soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej

*Droga Krzyżowa: - dla dzieci w czwartek o godz. 17.15

- dla dorosłych w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30

*Rekolekcje Wielkopostne od 7 do 9.04.2019 (niedziela, poniedziałek, wtorek). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Jerzy Ostrowski.

Zachęcamy do odprawiania nabożeństw pasyjnych w rodzinach i wspólnotach sąsiedzkich.

  • Za tydzień:

- V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę porządek Mszy św. z nauką rekolekcyjną w każdą niedzielę.

W poniedziałek porządek Mszy św. niedzielny. Na godz. 12.30 dodatkowo zapraszamy na Mszę św. z nauką ludzi młodych, młodzież szkół średnich z terenu naszej parafii. Młodzież i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum zapraszamy na godz. 10.00 do sali gimnastycznej SP 3 na koncert Ewangelizacyjny.

We wtorek porządek Mszy św. rekolekcyjnych niedzielny. Na godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych. Starszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 12.30.

- W przyszłą niedzielę dzieci ze Świetlicy w sali pod kościołek wystawią Misterium Męki Pańskiej w teatrze cienia. Zapraszamy serdecznie po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00.

- Również w przyszłą niedzielę dzieci ze świetlicy zaproponują nam palmy wielkanocne przygotowane przez siebie. Ofiary złożone za palmy posłużą na rozwój naszej świetlicy. Będą też do nabycia paschałki na stół wielkanocny proponowane przez Caritas naszej Archidiecezji.

- Za tydzień na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. po Mszy św. pierwsza próba uroczystości majowej. Na zakończenie spotkanie dzieci zaopatrzą się w stroje I-wszo komunijne.

- Poszukujemy wolontariusza, wolontariuszkę do pomocy w prowadzeniu świetlicy środowiskowej przy naszej parafii. Zapraszamy osoby z doświadczeniem pedagogicznym i otwartym sercem do dzieci i do współpracy.

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Tadeusz Dobreńko

+ Teresa Grynczel

+ Janina Ościłowicz

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.