• Dziś:

- Przysłonięte krzyże przypominają nam o Piątej Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje w naszej parafii niech będą czasem wytężonej modlitwy, abyśmy jak najlepiej przygotowali swoje serca i sumienia do przeżywania Wielkiej Pamiątki Zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, w której przez wiarę możemy mieć swój udział..

- Polecajmy osobę ks. Jerzego Ostrowskiego- rekolekcjonisty, aby moc Ducha Świętego umacniała Go w posłudze Słowa Bożego. Dziś, jutro i we wtorek porządek Mszy św. z nauką rekolekcyjną jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Dodatkowo w poniedziałek dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i III klasy gimnazjum zapraszamy do SP 3 na godz. 10.00 na koncert ewangelizacyjny w ramach rekolekcji, który potrwa do godz. 12.00. Z racji na zapowiadany strajk prosimy rodziców, zwłaszcza dzieci ze SP w Starej Kamionce o dostarczenie dzieci na Zielone Osiedle w poniedziałek na godz. 10.00. We wtorek dzieci z klas 1-4 zapraszamy na godz. 9.00, klasy 5-8 i III Gimnazjum na godz. 12.30.

- Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci ze świetlicy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej- teatr cieni w sali pod kościołem. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w palmy wielkanocne przygotowane przez dzieci ze świetlicy i młodzież oazową naszej parafii. Są też przy wyjściu do nabycia paschałki na stół wielkanocny.

  • W tym tygodniu:

- W Centrum Wystawienniczym Archidiecezji Białostockiej można zobaczyć dwie nowe wystawy o kapłanach ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej i o klerykach zmuszonych do służby wojskowej w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959- 1980. Wystawy są dostępne od 9.00 do 15.00 przy ul. Kościelnej 1A.

- V Podlaski Marsz Cieni z udziałem grup rekonstrukcyjnych odbędzie się 14.04.2019 r. w rocznicę zbrodni katyńskiej. Początek o godz. 15.30 przy Katedrze Białostockiej.

- Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza w dniach 14- 15.04.2019 na rekolekcje związków niesakramentalnych. Początek 14.04. o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2.

- 13.04. w sobotę przed Niedzielą Palmową Diecezjalny Dzień Młodzieży, który rozpocznie się Mszą św. z udziałem ks. Abp Tadeusza o godz. 16.00 w Katedrze Białostockiej. Chętnych na wyjazd prosimy kontaktować się z ks. Tomaszem Łapiakiem.

- Ks. Robert Matys z par. św. Antoniego serdecznie zaprasza na dwudniowa pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w dniach 11- 12 maja br. Koszt pielgrzymki 300 zł. Prosimy zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

-W najbliższą sobotę jest możliwość wyjścia grupowego do kina Sokół na film pt. Miłość i Miłosierdzie w reżyserii Michała Kondrata, który rzuca nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. Jeżeli zbierzemy odpowiednią ilość chętnych, możemy dodatkowy seans w najbliższą sobotę o godz. 15.00 uczynić wspaniałym zakończeniem rekolekcji i przygotowaniem do Wielkiego Tygodnia. Zapisy chętnych po Mszy św. dziś i potrwa do południa. Cena biletów 11 zł.

- Organizatorzy Ekumenicznej Pielgrzymki do Wilna, która w sierpniu przechodzi przez teren naszej parafii pragną w tym roku zmienić trasę pielgrzymki, aby nocleg zorganizować na terenie naszej parafii. Potrzebny jest nocleg dla ok. 400 osób. W związku z tym prosimy osoby, które zechciałyby zabrać pielgrzymów na nocleg o zgłoszenie tej gotowości w czasie rekolekcji w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- W najbliższą środę 10.04. w Parafii pw. św. Antoniego w Sokółce, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zostanie przedstawiona Pasja, Męka Pańska w wykonaniu teatru 'Lalki i Aktora' z Łomży. Zapraszamy.

- W najbliższy piątek w Kuźnicy inscenizacja Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godz. 19.00 przy plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

  • Za tydzień:

- Poświęcenie palm na każdej Mszy św., które za tydzień będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej.

- Zapraszamy za tydzień wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Sokółki od kościoła św. Antoniego do naszej świątyni. Droga Krzyżowa rozpocznie się ok. godz. 19.00 po zakończeniu Mszy św. w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i zamanifestowania swojej wiary i wdzięczności Bogu za odkupienie.