• Dziś:

- Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym rozważamy zbawcze misterium dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia rozpoczynając od uroczystego wjazdu do Jerozolimy na pamiątkę którego poświęcamy palmy. Poświęcenie po każdej Mszy św., które będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. o godz. 11.00 uroczysta procesja od Krzyża Misyjnego

- O godz. 13.00 Msza św. w Starej Kamionce.

- Dziś o godz. 19.00 z kościoła św. Antoniego wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Sokółki do naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie i zamanifestowania swego przywiązania do Krzyża Chrystusowego.

- Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na prace remontowe w naszej parafii.

  • W tym tygodniu:

- 18.04. WIELKI CZWARTEK. O godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej Msza Krzyżma, podczas której Abp Tadeusz poświęci Oleje Święte używane przez cały rok so sprawowania Sakramentów Świętych. Na tej liturgii gromadzą się wszyscy kapłani naszej archidiecezji wokół swojego Pasterza. Ksiądz Abp zaprasza także wiernych i ministrantów całego Kościoła Archidiecezji Białostockiej. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej, w której rozpoczynając święte Triduum Paschalne dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwo, w których najpełniej wyraża się Miłość Boga do człowieka; Miłość, która ma być prawem życia każdego z nas! Po zakończonej Mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia i pozostanie do prywatnej adoracji do godz. 20.00.

- 19.04. WIELKI PIĄTEK. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia będzie wznowiona od godz. 7.00. Na godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgii Godziny Czytań i Jutrzni.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Nowenny. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. Po zakończeniu Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej Najświętszy Sakrament będzie wystawiony i przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie do godz. 22.00.

- 20.04. WIELKA SOBOTA. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. O godz. 9.00 Godzina Czytań i Jutrznia.

Święcenie Pokarmów:

^W kościele od 9.00 do 18.00 co godzinę.

^ W poszczególnych miejscowościach, od godz. 10.00:

* Szyszki, Drahle, Bobrowniki, Horczaki

* Stara Kamionka, Pawełki, Brzozowy Hród, Bilwinki

* Nowa Kamionka, Wojnachy, Kurowszczyzna, Zaścianki

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 20.00 Rozpoczniemy uroczyste sprawowanie Liturgii Wigilii Paschalnej. Adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego w Najświętszym Sakramencie po zakończonej Liturgii przez całą noc do Procesji Rezurekcyjnej. Propozycje porządku adoracji:

22.00-23.00: Młodzież Oazowa

23.00-0.00: ul. Kryńska, Majowa, Nowa, Wodna, Os. Zielone 4

0.00-1.00: Odnowa w Duchu Świętym, Matki w Modlitwie, Ruch Rodzin Nazaretańskich

1.00-2.00: ul. Wschodnia, Kleeberga, Plater, Hallera, Os. Zielone 5 i 9

2.00-3.00: ul. Jana Pawła II, Os. Zielone 6 i 10

3.00-4.00: ul. Stawowa, Spokojna, Wspólna, Os. Zielone 7 i 11

4.00-5.00: ul. Nadrzeczna, Poprzeczna, Lniana, Cicha, Os. Zielone 8 i 12

5.00-6.00- Mieszkańcy wsi: Bilwinki, Bobrowniki, Brzozowy Hród, Drahle, Horczaki, Kurowszczyzna, Nowa Kamionka, Stara Kamionka, Pawełki, Szyszki, Wojnachy, Zaścianki.

Serdecznie prosimy Strażaków z OSP w Starej Kamionce o podjęcie Warty Honorowej przy Grobie Pańskim w Noc Zmartwychwstania.

- 21.04. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, pozostałe Msze św. Uroczystości Zmartwychwstania w naszym kościele będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

- Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty od poniedziałku do środy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

-W miesiącu marcu zebrano i wysłano na Radio Maryja 875 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

- Podziękowanie rodzinie + Władysławy Dowgiert z Pawełek za zebranie przy pogrzebie i przekazanie dla parafii 900 zł. Bóg zapłać.

  • Za tydzień:

- Rozpoczęliśmy najważniejszy Tydzień Roku Kościelnego. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas i umacnia do należnego przeżycia Wielkich Dni pamiątki naszego odkupienia. Niech nikt i nic nie zakłóci i nie umniejszy duchowego wymiaru wydarzeń, które będziemy wspominać i przeżywać.

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Teresa Sańko

+ Antonina Aniśko

Polećmy je  Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.