• Dziś:

- Święto Miłosierdzia Bożego.

- Według kalendarza juliańskiego Kościoły obrządku wschodniego obchodzą dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wyznawcom Prawosławia życzymy wielu łask od Zwycięzcy Śmierci.

- Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Sokółkę rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego. Uroczystości patriotyczne przy pomniku Marszałka o godz. 11.45.

- O godz. 14.00 przed kinem Sokół Burmistrz Sokółki i Starosta Sokólski zapraszają na spotkanie wielkanocne wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, aby dzielić się radością ze zwycięstwa Jezusa.

- Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zechciejmy rozejrzeć się wokoło, aby dostrzec tych, którzy potrzebują Miłosierdzia Bożego za naszym pośrednictwem. Zobaczmy jak wielu jest spragnionych miłosierdzia i ludzkiej życzliwości. Ofiary zebrane dziś do puszek przed kościołem zasila konto Caritas diecezjalnej.

  • W tym tygodniu:

- 29.04. -Poniedziałek- Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. Dr Kościoła, Patronki Europy. W tym dniu wspominamy Duchownych- Męczenników II-giej Wojny Światowej.

- 30.04. -Wtorek- Uroczystość św. Wojciecha Bp, M., Głównego patrona Polski.

- 1.05. -Środa- Uroczystość św. Jerzego M., głównego patrona AWSD w Białymstoku. Rozpoczynamy maj i Nabożeństwo Majowe do Matki Bożej w kościele codziennie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy także do modlitwy majowej w poszczególnych miejscowościach i wspólnotach sąsiedzkich.

- 2.05. -Czwartek- Wspomnienie św. Atanazego Bp, Dr Kościoła. Jest to dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do udekorowania naszych domów flagą w kolorze biało-czerwonym. I-wszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania i w intencji powołanych o godz. 17.30.

- 3.05 -Piątek- Uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Odwiedzimy chorych z racji I-wszego piątku maja od godz. 12.00. Nabożeństwo do NSJ na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystości patriotyczne o godz. 11.45 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- 4.05.- Sobota- Wspomnienie św. Floriana M. W tym dniu przybędzie do nas ks. Bp Henryk Ciereszko, aby o godz. 18.00 udzielić Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Serdecznie proszę o obecność na tej Mszy św. i modlitwę pod przewodnictwem Bpa Henryka w intencji naszej młodzieży. Z racji na pierwszą sobotę maja Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź młodzieży, rodzin i świadków w piątek o godz. 17.30.

- Wydział duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Krypna. Pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 4 maja o godz. 8.00. Zapisy na trasie, koszt 5 zł. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium w Krypnie.

  • Za tydzień:

- O godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Otoczmy dzieci i ich rodziny, aby pierwsze spotkanie z Jezusem ukrytym pod postacią chleba było właściwie przeżyte przez dzieci i dzięki świadectwu i trosce dorosłych stało się początkiem głębokiej przyjaźni ze Zbawicielem.

- Od poniedziałku można zapisywać intencje na 2020 rok.

- Rodzinom, które podczas pogrzebu prosili o ofiary na kościół zamiast kwiatów dla zmarłych składam serdeczne podziękowania:

* Rodzinie śp. Heleny Gieniusz- 1 500 zł

* Rodzinie śp. Mariana Winsko- 700 zł

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marian Winsko

+ Irena Dowgiert

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.