• Dziś:

- Dzień Matki. Uciekając się do naszej wspólnej Matki, Maryi wypraszajmy potrzebne łaski dla naszych Kochanych Mam, niech miłość, którą otaczały nas, swoje dzieci powróci do Nich w błogosławieństwie Boga przez ręce Jego i naszej Matki. Niech nasze Mamy, które odeszły już do wieczności doświadczają jej w domu Miłości Wiecznej. Ojczyźnie naszej wspólnej Matce niech Królowa Polski wyprasza pomyślność w zjednoczonej wokół Krzyża i Ewangelii Europie.

- Dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, skorzystajmy z prawa wyborczego, gdyż nieobecni nie mają racji.

  • W tym tygodniu:

- 29.05. -Środa- Wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej Dziewicy.

- 30.05. -Czwartek- Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

- 31.05. -Piątek- Święto Nawiedzenia NMP.

- 1.06. -Sobota- Wspomnienie św. Justyna Męczennika. I-wsza sobota czerwca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Otoczmy modlitwą wszystkie dzieci naszej parafii w dniu ich święta.

- Dni modlitw o dobre urodzaje, oraz za kraje dotknięte głodem od poniedziałku do środy.

- Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego od najbliższego piątku połączona z Nabożeństwem Majowym, a dalej czerwcowym.

- Od soboty po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSJ. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła i Mistycznego Ciała Chrystusa, aby odradzało się i odnawiało ożywczym strumieniem miłości płynącej z Najświętszego Serca Jezusowego.

- AWSD w Białymstoku zaprasza Grono Przyjaciół Seminarium na wspólną modlitwę i spotkanie 3 czerwca o godz. 17.00.

- Dnia 16.06. od godz. 14.00 organizujemy przy kościele Festyn Rodzinny przed Uroczystością Bożego Ciała, odpustową uroczystością naszej parafii. Wzorem lat ubiegłych ośmielamy się zwrócić do parafian (a szczególnie perfekcyjnych gospodyń naszej parafii) o pomoc w przygotowaniu zaplecza gastronomicznego dla tego spotkania. Serdecznie prosimy osoby, które mogłyby: upiec ciasto, zrobić chleb, upiec babkę ziemniaczaną, albo przygotować inne danie, aby zgłosiły swoją dobrą wolę pod numerem telefonu 506 136 881, który znajdziecie na naszej stronie internetowej lub na tablicy ogłoszeń. Szczegółowy program festynu i listę atrakcji dla wszystkich podamy za tydzień.

  • Za tydzień:

- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

- Przed kościołem młodzież i dzieci naszej parafii ze Świetlicy, oazy, scholi i ministranci będą zbierały ofiary do puszek na dofinansowanie zbliżających się wakacji i rekolekcji oazowych i Wakacji z Bogiem, które w sierpniu będą zorganizowane w naszej świetlicy. Prosimy o pomoc na miarę możliwości i życzliwości.

  • W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Janina Ignatowicz

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.