• Dziś:

- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za odmówienie hymnu 'O Stworzycielu, Duchu przyjdź' można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stał łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieża Franciszka).

- Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą czerwca. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na dokończenie wymiany okien w kościele. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej. Dziękujemy ofiarodawcom.

- O 20.30 przed Katedrą Białostocką koncert uwielbienia 'Bogu Dźwięki'.

  • W tym tygodniu:

- 10.06. -Poniedziałek-W tradycji drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Na godz. 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom starszym i chorym. Będzie możliwość, dla tych którzy są w stanie łaski uświęcającej, przyjęcia Sakramentu Namaszczenia. Na godz. 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych naszych parafian. W poniedziałek wypada II-ga rocznica Święceń Biskupich J.E. Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- 11.06. -Wtorek- Wspomnienie św. Barnaby Ap.

- 13.06. -Czwartek- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce Uroczystość św. Antoniego Padewskiego, głównego patrona parafii.

- 14.06. -Piątek- Wspomnienie bł. Michała Kozala Bp M

- W dniach 15-16 czerwca odbędzie się na Jasnej Górze 38 Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji Trzeźwości Narodu.

- Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca absolwentów Politechniki Białostockiej do wzięcia udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów 22.06.2019 r. z okazji 70-lecia powstania tej uczelni. Szczegóły na stronie absolwentalia.pb.edu.pl

- 21-23 czerwca organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku. Grupa z naszej parafii wyruszy 22.06.2019 w godzinach porannych, a zakończy się 23.06.2019 r. w Sanktuarium MB w Różanymstoku Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy. Szczegóły i zapisy od przyszłejniedzieli u ks. Tomasza Łapiaka w zakrystii lub kancelarii.

  • Za tydzień:

- 11 Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zakończenie okresu Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. W przyszłą niedzielę nie ma w naszym kościele Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

- Na godz. 14.00 zapraszamy wszystkich parafian, oraz gości na Festyn Rodzinny, któremu patronują i w realizacji którego pomagają nam Pani Burmistrz Ewa Kulikowska i Pan Starosta Piotr Rećko, oraz wiele firm i życzliwych osób prywatnych z terenu Sokółki i okolic. Będziemy się integrować pod hasłem: 'Abyśmy byli jedno: równi, razem, radośni'. Prosimy o nie gotowanie obiadu i skorzystanie z zaplecza kulinarnego przygotowanego przez parafian. Szczegóły festynu na plakacie w przedsionku kościoła. Ok. godz. 17.00 zwieńczeniem festynu będzie występ kabaretu z Krakowa 'Trzecia Strona Medalu'. Ciągle jeszcze oczekujemy na pomoc w zorganizowaniu bufetu; zgłoszenia pod numer tel. 506 136 881.