Dziś:

- Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Oddajemy cześć i uwielbienie Bogu, który objawił się nam nie jako samotność, ale jako doskonała Wspólnota Osób złączonych Miłością: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wspólnotę Osób Boskich, które tworzą doskonałą Jedność Bóstwa i zapraszają nas do udziału w tej Wspólnocie.

- Na godz. 14.00 zapraszamy na Festyn Rodzinny, podczas którego pragniemy doświadczyć jedności Kościoła w bogactwie różnorodności pod hasłem: 'Abyśmy byli jedno: równi, razem, radośni'. Spotkajmy się przy kościele, aby radować się sobą, aby doświadczyć mocy wspólnoty, w której każdy zachowuje swoją niepowtarzalną inność, ubogacając sobą wszystkich. Serdecznie zapraszamy parafian i miłych gości. Przyjdźcie koniecznie.

Wiele życzliwości doświadczyliśmy organizując to spotkanie. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!! Szczegółowe podziękowania wszystkim dobroczyńcom wyrazimy po Festynie.

W tym tygodniu:

- W najbliższy wtorek 18.06. rozpoczynamy Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Bożego Ciała. We wtorek i środę Msze św. jak w niedzielę. Przewodniczyć naszemu skupieniu będzie ks. Łukasz Kisielewski, wikariusz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku. Pomiędzy Mszami od 7.00 do 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej adoracji, która jest istotą tego nabożeństwa. Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu (propozycja i prośba o wzięcie odpowiedzialności za poszczególne godziny adoracji):

8.00-9.00

Koła Żywego Różańca

10.00-11.00

Pawełki, Bilwinki, Brzozowy Hród

12.00-13.00

Nowa Kamionka, Wojnachy, Kurowszczyzna, Zaścianki

13.00-14.00

Osiedle zielone 3B, 4, 5, 6, 7, 8, Stara Kamionka

14.00-15.00

Osiedle Zielone 9, 10, 11, 12, Horczaki, Bobrowniki

15.00-16.00

Wspólna, Stawowa, Poprzeczna, Nadrzeczna, Jana Pawła, Pawłowskiego, Lniana, Cicha, Spokojna, Drahle, Szyszki

16.00-17.00

Nowa, Wodna, Kryńska, Majowa, Zimowa, Matki w Modlitwie

17.00-18.00

Hallera, Kleeberga, Emilii Plater, Wschodnia, Odnowa w Duchu Świętym

- W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawione o godz. 7.99, 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.oo procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach, jak w latach ubiegłych. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję. Podejmijmy trud procesji, aby zamanifestować swoje przywiązanie do Boga obecnego wśród nas w znaku Chleba Eucharystycznego. Serdecznie prosimy dzieci pierwszokomunijne w strojach, oraz dzieci i młodzież całej parafii o pomoc w zorganizowaniu procesji. Dorosłych prosimy o dobry przykład odpowiedzialnego zaangażowania w procesję.

- 17.06. -Poniedziałek- Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego Zakonnika

- 19.06. -Środa- Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na godz. 18.00 na wspólną modlitwę dziękczynną za otrzymane łaski dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców. Będziemy się też modlić o błogosławieństwo na wakacje.

- 21.06. -Piątek- Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi Zakonnika

- W poniedziałek i wtorek do godz. 12.00 można przywieźć i złożyć w garażu pod schodami kościoła elektro śmieci (zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne). Chronimy w ten sposób środowisko i pomagamy misjonarzom.

- 22.06., w najbliższą sobotę o godz. 9.00 wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB w Różanymstoku. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę 23.06. Mszą św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły u ks. Tomasza Łapiaka- przewodnika grupy.

- Tradycyjna Oktawa Bożego Ciała od piątku do przyszłego czwartku codziennie o godz. 18.00. Po Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe z Nieszporami Eucharystycznymi i procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała o godz. 7.00 będą odprawione Msze św. w intencji poszczególnych miejscowości z prośbą o błogosławieństwo w pracy i obfite plony i zachowanie od klęsk żywiołowych:

21.06. Piątek

Kurowszczyzna i Zaścianki

22.06. Sobota

Bilwinki i Sokółka

24.06. Poniedziałek

Wojnachy, Nowa Kamionka

25.06. Wtorek

Stara Kamionka

26.06. Środa

Drahle, Szyszki

27.06. Czwartek

Horczaki, Bobrowniki

- 33 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Białegostoku odbędzie się od 30.07 do 12.08. pod hasłem: 'Ku świętości w Miłosierdziu Pana- śladami świadków Miłosierdzia'. Zapisy w Sokółce od 27 do 29 lipca po Mszy św. wieczornej przy parafii św. Antoniego. Zapisy do Złotej Grupy łączącej się z pielgrzymami duchowo w każdej parafii

Za tydzień:

- XII Niedziela Zwykła. Do zobaczenia na Eucharystii. Nie ma wakacji od Boga!

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef Jóźwiak

+ Stanisław Ignatowicz

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.