• Dziś:

- Trwamy w dziękczynieniu XIII niedzieli w ciągu roku i błagamy pokornie Boga o łaskę spokojnego deszczu dla coraz bardziej wyschłej ziemi. Niech Opatrzność chroni nas od klęski suszy.

  • W tym tygodniu:

- 3.07. -Środa- Święto św. Tomasza Apostoła.

- 4.07. -Czwartek- I-wszy czwartek lipca. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę o powołania i za powołanych do Służby Bożej.

- 5.07. -Piątek- Pierwszy piątek lipca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i na zakończenie co piątkowej adoracji o godz. 17.45.

- 6.07. -Sobota- Wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej Dz. I-wsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

- Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07.-12.08. Zapisy w Sokółce od 27-29.07. po Mszy św. wieczornej w parafii św. Antoniego.

- Ekumeniczna Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16-25 sierpnia 2019 r. pod hasłem 'W mocy Ducha'. Zapisy od 22 lipca do 6 sierpnia w godz. 16.00-19.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków 2. Wymagany jest paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od 25 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka zatrzyma się na pierwszy nocleg w naszej parafii. Poszukujemy noclegu dla ok. 400 pielgrzymów. Prosimy o zgłaszanie możliwości i chęci przenocowania pielgrzymów z 16 na 17 sierpnia. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- XXIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 6 lipca. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. DO uczestnictwa zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

- Powstała społeczna inicjatywa zbierania podpisów przeciw marszowi środowisk LGBT w Białymstoku, który ma się odbyć 20 lipca 2019 r. W związku z tym, że inicjatorzy akcji często zwracają się do księży proboszczów z prośbą o wsparcie tego protestu, Kuria Metropolitalna Białostocka uważa, że bez względu na ostateczną decyzję co do marszu, inicjatywa zbierania podpisów jest bez wątpienia obroną chrześcijańskich wartości i wyrazem głębokiej troski o losy rodziny. Na stoliku w przedsionku kościoła są ulotki z adresem strony internetowej (https://citizengo.org/pl/171560-nie-dla-marszu-srodowisk-lgbt-w-bialymstoku-20072019), gdzie można wyrazić swój sprzeciw.

  • Za tydzień:

- XIV Niedziela w ciągu roku. Zapraszamy na Eucharystię.

  • W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Helena Bandzińska

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.