• W tym tygodniu:

- Poniedziałek, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

- Czwartek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

- Piątek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa
i męczennika;

- Sobota, 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Jest to też dzień w którym wspominamy objawienia Matki Bożej z Fatimy. Zapraszamy wszystkich chętnych na różaniec fatimski po Mszy świętej o godz. 18.00.

- Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07-12.08. Zapisy w Sokółce od 27-29.07 po Mszy św. wieczornej w parafii św. Antoniego.Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak zachęcamy do zapisania się do Grupy Złotej, która powierza swoje intencje pielgrzymom, a sama wspiera ich trud modlitwami. Zapisy
w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

- Rowerowa Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę po raz ósmy wyruszy w dniach 3-10 sierpnia. Uczestnikiem rowerymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia. Warunkiem jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się poprzez stronę internetową (rowerymka.pl). Tam też można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki. Adres witryny internetowej podany jest również na plakacie w przedsionku kościoła.

- Ekumeniczna Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16-25 sierpnia 2019 r. pod hasłem 'W mocy Ducha'. Zapisy od 22 lipca do 6 sierpnia w godz. 16.00-19.00
w parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków 2. Wymagany jest paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od 25 sierpnia. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka zatrzyma się na pierwszy nocleg w naszej parafii. Poszukujemy noclegu dla ok. 400 pielgrzymów. Prosimy o zgłaszanie możliwości i chęci przenocowania pielgrzymów z 16 na 17 sierpnia. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- W dniu 19 lipca (piątek) od godz. 8.00 oraz 23 lipca (wtorek) od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Medyk” przy ul. Piłsudskiego 9A w Sokółce odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni
i na plakacie przed kościołem.

- W miesiącu czerwcu zebrano i przekazano na Radio Maryja 447 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

- Trwa społeczna inicjatywa internetowego zbierania podpisów w geście sprzeciwu wobec planowanego marszu środowisk LGBT w Białymstoku, który ma się odbyć 20 lipca 2019 r. Nasz Arcybiskup gorąco prosi wszystkich wiernych o stanięcie w obronie chrześcijańskich wartości oraz zdrowej rodziny.Na stoliku w przedsionku kościoła są ulotki z adresem strony internetowej (https://citizengo.org/pl/171560-nie-dla-marszu-srodowisk-lgbt-w-bialymstoku-20072019), gdzie można wyrazić swój sprzeciw, a także wisi plakat ze szczegółową instrukcją sposobu wyrażenia tego sprzeciwu.

  • Za tydzień:

- XV Niedziela Zwykła – zapraszamy na coniedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Szczęść Boże!