• Dziś:

-To ostatnia niedziela, kiedy jest śród nas ks. Konrad Węcławski. Decyzją Abp. Tadeusza Wojdy, po trzech latach rezydencji w naszej parafii, ks. Konrad podejmie pracę w mediach naszej Archidiecezji I zamieszka przy parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku. Jest nam po ludzku przykro z dwóch powodów:

- po pierwsze, że odchodzi od nas, bo mimo że niewiele mówił, wrósł w krajobraz naszej wspólnoty parafialnej, wnosząc w nią wiele dobra;

- po wtóre, jest nam smutno, że nie udało się zakończyć terapii. Mamy jednak chrześcijańską nadzieję, którą zamienimy na pamięć modlitewną, że w nowym miejscu i wśród nowych zadań ks. Konrad jak najszybciej, w pełni sił będzie mógł służyć Kościołowi.

Dziękujemy za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy od ks. Konrada i przepraszamy, jeżeli uchybiliśmy w czymkolwiek. Szczęść Boże.

  • W tygodniu:

- 26 sierpnia, poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej; Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego;

- 27 sierpnia, wtorek – wspomnienie św. Moniki;

- 28 sierpnia, środa – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

- 29 sierpnia, czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- W sobotę, 7 września, organizowana jest po raz 35 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Pielgrzymka wyruszy spod katedry białostockiej o godz. 7.00. Chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy i bliższe informacje u ks. T. Łapiaka;

- Biuro Radia Maryja przy parafii św. Antoniego organizuje w dn. 7 – 8.09.2019 r. wyjazd do Torunia, na święto dziękczynienia Rodziny Radia Maryja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła;

- Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową, w dniach 5 – 6.10.2019 r. do Torunia, Lichenia i Kalisza. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

  • Za tydzień:

- XXII Niedziela Zwykła. Koniec wakacji oraz pierwsza niedziela września. Po Mszy św. o godz. 11 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna ;

- Msza Święta z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w niedzielę, 1 września br., o godz. 12.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.

  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ śp. Stanisława Kosacka

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niech Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen