Dzisiaj:

XXII Niedziela zwykła w ciągu roku, 80 rocznica wybuchu II-giej Wojny Światowej. Módlmy się, aby ludzie ludziom już nigdy nie przygotowali tak okrutnego doświadczenia. Módlmy się za tych, którzy oddali swe życie za pokój oraz za wszystkie ofiary faszyzmu i stalinizmu.

Na zakończenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2019 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wybije specjalnie na tę okazję przygotowany dzwon z przesłaniem Pamięć i Przestroga. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwróciła się z prośbą do księży biskupów, aby w tym samym momencie (godz. 14.00)rozbrzmiały dzwony kościelne we wszystkich diecezjach Polski. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przychylił się do tej prośby i zaleca, aby w niedzielę, 1 września 2019 roku, o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

Dzisiaj jest także I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o 9.00 wspólny różaniec a po 11.00 adoracja i procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu:

- 2.09, poniedziałek, na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców na Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.

- 3.09, wtorek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

- 5.09, pierwszy czwartek września, na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę w intencji powołań i powołanych do stanu duchownego. Szczególnie zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium.

- 6.09, pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00 i na zakończenie adoracji o 17.45.

- 7.09, pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00.


- 35. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

- XIX MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU pod hasłem odbędzie się w Białymstoku w piątek, 6 września br.Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

- Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową o godz. 20.00.Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”,zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła. O lokalnym, sokólskim, włączeniu się w modlitwę za Ojczyznę poinformujemy w przyszłą niedzielę.

- Jutro, w poniedziałek, przy Urzędzie Miasta w Sokółce odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla Pań między 50 a 69 rokiem życia w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Za tydzień:

XXIII Niedziela Zwykła. W Starej Kamionce, na terenie naszej Parafii, odbędą się Gminne Dożynki 2019 r. Obchody święta plonów rozpoczną się Mszą świętą odprawioną o godz. 12.00 przedWiejskim Klubem Kultury w Starej Kamionce. Od 13.30 Festyn Dożynkowy na placu Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym święcie naszej wsi. Szczegółowy program dożynek na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Po każdej Mszy świętej będziemy także święcili ziarno siewne.

Za tydzień, z racji na II-gą niedzielę miesiąca, prosimy o wsparcie finansowe na zakup pelletu i spłatę okien.