Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed Wyborami Parlamentarnymi:

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, zachęcając do udziału w wyborach pragnę przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. Nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych. Wyrażam głębokie przekonanie, że – niezależnie od podziałów oraz napięć politycznych i społecznych w Polsce – możliwe i konieczne jest budowanie narodowej wspólnoty poprzez dialog i solidarność w prawdzie, we wzajemnym szacunku oraz z myślą o przyszłych pokoleniach. Nie rozbudzajmy więc emocji, które spowodowałyby, że po wyborach trudno nam będzie odnosić się do siebie nawzajem z szacunkiem. Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania. Zwycięzców wyborów proszę o to, aby stali się prawdziwymi „narzędziami pokoju i pojednania”.

✠ Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Dzisiaj:

27. Niedziela Zwykła. Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z plecakami i przyborami szkolnymi: chcemy im pobłogosławić na nowy rok szkolny i katechetyczny. W Parafii św. Antoniego, Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, Archidiecezjalny Dzień Eucharystii i o godz. 11.00 główne uroczystości związane z 11 rocznicą wydarzenia eucharystycznego.

W tym tygodniu:

  • 7 października, poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
  • 10 października, czwartek, uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7, 9 i 17.

- Dziękujemy ofiarodawcom, którzy pragną pozostać anonimowi, za ofiary na poczet obrazów w ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

- Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br.W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

- Spotkania Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych będą się odbywały w Parafii Ducha Świętego w Białymstoku w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 17.00 (w planie spotkanie w bibliotece, a następnie niedzielna Eucharystia w kościele). Pierwsze spotkanie 13 października.

- Jutro, w poniedziałek, przyjadą przedstawiciele Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku po płody rolne na rzecz Białostockiego Seminarium. Prosimy bardzo serdecznie Sołtysów poszczególnych wsi o pomoc i dostarczenie darów na parking przy kościele od strony ul. Jana Pawła II na godz. 9.30.

- We wrześniu zebrano i przekazano nas Radio Maryja 481 zł.

Za tydzień:

28. Niedziela Zwykła – na godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas trzecich z naszych szkół wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w ramach tegorocznego przygotowania do I Komunii Świętej. Podczas tej Mszy zostaną poświęcone różańce komunijne dla dzieci. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek w ramach 19. Dnia Papieskiego na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczony dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bronisław Paszko, śp. Olimpia Szydłowska, śp. Jerzy Kazimierowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.