Dzisiaj:

28. niedziela w ciągu roku, przeżywana w Polsce jako 19. Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dziękujemy Bogu za dar Papieża Polaka i za Jego wstawiennictwem módlmy się za Ojczyznę, aby jej synowie i córki w duchu odpowiedzialności chcieli skorzystać z prawa do głosowania i zgodnie z sumieniem, oświeconym łaską Bożą, dokonali właściwych wyborów, które będą owocowały dalszym rozwojem Polski.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Na godzinę 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają różańce w ramach parafialnej katechezy.

W tym tygodniu:

  • 14 października, poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Módlmy się za naszych nauczycieli i wychowawców. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku Msza święta w intencji pracowników oświaty o godz. 18.00;
  • 15 października, wtorek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • 16 października, środa, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową;
  • 17 października, czwartek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • 18 października, piątek, święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Archidiecezjalne Duszpasterstwo zaprasza w tym dniu pracowników Służby Zdrowia na wspólne świętowanie na godz. 16.30 do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Służy Zdrowia w Katedrze Białostockiej.

- Trwamy w październiku na modlitwie różańcowej, codziennie po Mszy świętej wieczornej. W tym roku, z woli Papieża Franciszka, wspieramy naszą modlitwą misyjne dzieło Kościoła. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do różańca w rodzinach lub sąsiedztwie.

- 18 października, w piątek, o godz. 17 i 19 w Kinie Sokół będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest próbą ukazania prawdziwego oblicza św. Pio, jego trudnej drogi do świętości na której zawsze pozostawał radosnym przyjacielem Boga i każdego człowieka.

- Dziękujemy za płody ziemi ofiarowane w miniony poniedziałek na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zebrano ok. 7 ton zboża, ziemniaków i warzyw. Społeczność białostockiego Seminarium serdecznie dziękuje za okazane serce.

- Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kartki na wypominki, które będą odprawiane w naszej Parafii od 2 do 6 listopada. Kartki są opatrzone konkretną datą. Różaniec wspominkowy o godz. 16.30, a ok. 17.00 Msza święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach. Imiona zmarłych prosimy pisać w mianowniku.

Za tydzień:

29. Niedziela Zwykła – na godz. 11.00 zapraszamy młodzież klas 7 i 8 na Mszę świętą, a po Mszy na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Bolesława Domin. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.