Dzisiaj:

30. Niedziela zwykła w ciągu roku. W naszej Parafii po Mszach świętych o godz. 9 i 11, pod hasłem „3 wymazy i do bazy”, w kaplicy na końcu kościoła odbywa się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przeprowadzają ją wolontariusze fundacji DKMS. Dawcą może zostać osoba pełnoletnia do 55 roku życia. Czas rejestracji i pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka trwa zaledwie 10 minut i jest całkowicie bezbolesne, a potencjalnie może uratować życie osobie chorej na nowotwór krwi. Otwórzmy nasze serca i podajmy chorym pomocną dłoń.

W tym tygodniu:

  • 28 października, poniedziałek, święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin naszego Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Wspomnijmy w naszych osobistych modlitwach o dostojnym Solenizancie.
  • 1 listopada, pierwszy piątek miesiąca i Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7, 9 i 11, po Mszy o godz. 7 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy świętej o godz. 17 oraz cotygodniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 15. Uroczystość Wszystkich Świętych znosi w tym dniu obowiązkową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • 2 listopada, pierwsza sobota miesiąca i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7, 9 i 17. Po Mszy świętej o godz. 9, około godz. 10, procesja żałobna na parafialnym cmentarzu grzebalnym. Po niej będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godz. 7. Za pobożne nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach w których modli się Ojciec Święty) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

- Nabożeństwo wypominkowe w naszej Parafii będzie się odbywało od 2 do 6 listopada: o godz. 16.30 różaniec wypominkowy, ok. godz. 17.00 Msza święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.

- Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- W dniach 10 listopada – 15 grudnia br. w naszej Parafii odbędą się katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Coniedzielne spotkania będą się rozpoczynały o godz. 15.30. Zapisy wyłącznie przed pierwszym spotkaniem: 10 listopada od 15.15.

Za tydzień:

31. Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela miesiąca. Wspólny różaniec po Mszy świętej o godz. 9, zaś po Mszy świętej o godz. 11 adoracja eucharystyczna. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli przedstawiciela Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, który po Mszy o godz. 9 spotka się z Gronem Przyjaciół Seminarium. Ofiarami złożonymi na przyszłotygodniową tacę wesprzemy funkcjonowanie tej białostockiej uczelni.