Dzisiaj:

32. Niedziela zwykła w ciągu roku. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa, jako pomoc w pogłębieniu swojej przyjaźni z Jezusem. Po Mszy świętej przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

W tym tygodniu:

  • 11 listopada, poniedziałek, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujmy Bogu za niepodległość i prośmy, abyśmy potrafili korzystać z niej dla dobra wszystkich Polaków, aby przyszłość naszej Ojczyzny była budowana na chrześcijańskich fundamentach prawdy objawionej, która nas od początku naszej państwowości kształtowała. Po każdej Mszy świętej odśpiewamy Hymn Polski. Msza święta w intencji Ojczyzny w ramach sokólskich obchodów Święta Niepodległości będzie odprawiona w Sanktuarium Bożego Ciała o godz. 10.00, później uroczystości patriotyczne przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
  • 12 listopada, wtorek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • 13 listopada, środa, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich. Na godzinę 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy świętej wspólny różaniec i spotkanie z zelatorami Kół Żywego Różańca.
  • 16 listopada, sobota, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Trwa nowenna przed tą uroczystością. W katedrze białostockiej codziennie do soboty uroczysta Msza święta. Nasza Parafia, wraz z całym dekanatem sokólskim, jest zaproszona na piątek, 15 listopada. Chętnych na wyjazd autokarowy zapisujemy do środy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- Na ekrany polskich kin wszedł film „Nieplanowane” – historia najmłodszej dyrektorki kliniki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych, która po dziesięciu latach pracy asystując podczas aborcji całkowicie zmienia swoje poglądy w tej kwestii. Po premierze w USA w dziewięciu stanach zaostrzono prawo aborcyjne, kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego filmu, abyśmy umocnili w sobie przekonanie o uniwersalnym wymiarze Prawa Bożego, które głosi „Nie zabijaj”.

- W miesiącu październiku na Radio Maryja zebrano i wysłano 942 zł.

- Od dzisiaj do 15 grudnia br. w naszej Parafii będą się odbywały katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Coniedzielne spotkania będą się rozpoczynały o godz. 15.30. Zapisy dzisiaj od 15.15. Zapraszamy zainteresowanych.

Za tydzień:

33. Niedziela Zwykła, na godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej katecheza dla młodzieży.