Dzisiaj:

33. Niedziela zwykła w ciągu roku. Na godz. 11.00 zapraszamy na Msze świętą kandydatów do bierzmowania; po Mszy świętej katecheza dla młodzieży.

W tym tygodniu:

  • 18 listopada, poniedziałek, wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;
  • 20 listopada, środa, wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana;
  • 21 listopada, czwartek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • 22 listopada, piątek, wspomnienie świętej Cecylii, Dziewicy i Męczennicy – Patronki chórów kościelnych. Na godzinę 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych wszystkich, którzy śpiewem i graniem uświetniają liturgię w naszym kościele.

- Dziś obchodzony jest na świecie Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków. Niech pamięć o tych, którzy stracili życie na drogach skłoni wszystkich użytkowników dróg: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych do odpowiedzialnego podróżowania z szacunkiem dla zdrowia i życia: swojego i innych.

Dziś przypada także 3. Światowy Dzień Ubogich. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza do udziału w akcjach:

- Podaruj nowy koc ubogiemu,

- Zostań honorowym dawcą dobroci.

Koce (nowe) oraz uzupełnione deklaracje regularnej pomocy, które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła, można przekazać do Caritas za pośrednictwem Parafii składając je w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

- W każdy piątek od godziny 15.00 do wieczornej Mszy świętej gromadzimy się w naszym kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu. Kościół potrzebuje TWOJEJ modlitwy Siostro i Bracie! My, kapłani, potrzebujemy Waszej modlitwy! Serdecznie zachęcamy i prosimy: ofiarujcie Kościołowi i światu trochę swego czasu, aby we wspólnocie wierzących, zgromadzonych przed Chrystusem Eucharystycznym, wypraszać Miłosierdzie dla nas i świata całego. Piątek, godzina 15.00. Zapraszamy!!!

Za tydzień:

34. Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku kościelnego.

Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli świętej pamięci: Ryszard Naruszewicz, Jadwiga Chomutnik oraz Leszek Rećko. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.