Dziś:

 • ostatnia już niedziela roku kościelnego, w której oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, wyznając w ten sposób wiarę w ostateczne zwycięstwo dobra i miłości nad złem, które dokona się przez naszego Stwórcę i Odkupiciela; przez wiarę pragniemy uczestniczyć w tym triumfie, dlatego konsekwentnie staramy się podporządkować swoją wolę Woli Najwyższego;

W tygodniu:

 • 30.11. - święto św. Andrzeja Apostoła;
 • w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniach 1 – 3.12. organizowane są rekolekcja adwentowe dla nauczycieli i wychowawców; spotkania rekolekcyjne rozpoczynać się będą o godz. 18.00
 • zapraszamy na piątkową adorację, w której szczególną modlitwą pragniemy objąć wszystkich parafian borykających się z problemem alkoholizmu, a także osoby uzależnione, nadużywające oraz ich rodziny, cierpiące z powodu uzależnienia swoich bliskich;
 • w najbliższą sobotę zapraszamy do kina Sokół, na projekcję filmu Nieplanowane; seans o godz. 15.00
 • od poniedziałku p. Adam, nasz organista, będzie rozprowadzał opłatki wigilijne; ofiary złożone przy tej okazji nich będą wyrazem naszej wdzięczności i akceptacji dla jego pracy; podajemy porządek na najbliższy tydzień:
 1. poniedziałek – od 16.00; ul. Kleeberga, Hallera, E. Plater, Wschodnia
 2. wtorek – od 16.00; ul. Jana Pawła II, Pawłowskiego, Majowa
 3. środa – od 16.00; ul. Nowa, Wodna
 4. czwartek – od 16.00; ul. Kryńska
 5. piątek – od 16.00; Kamionka Nowa
 6. sobota – od 9.00; Horczaki, Bobrowniki, Szyszki;

Za tydzień:

 • 1 niedziela Adwentu, 1 niedziela grudnia; początek nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary; będzie to pierwszy rok trzyletniego pochylenia się nad tajemnicą życiodajnej obecności Chrystusa w Eucharystii;
 • w niedziela adwentowe, a więc już za tydzień, pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.00; będzie ona nawiązaniem do pięknej tradycji Mszy roratnich, odprawianych o brzasku ku czci Matki Bożej, oczekującej narodzenia swojego Syna, którego adorowała w swoim łonie;
 • w najbliższą niedzielę, wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00; po liturgii dzieci będą mogły spotkać się ze św. bp. Mikołajem, przekazać mu listy z prośbami do Świętego.