Dzisiaj:

W drugą niedzielę adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymają medaliki Niepokalanej.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac przy kościele.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu:

 • - 10 grudnia, wtorek, dowolne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej;
 • - 13 grudnia, piątek, wspomnienie obowiązkowe św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, dzień modlitw za ofiary Stanu Wojennego;
 • - 14 grudnia, sobota, wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

- Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło pomocy” z której dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

Są także do nabycia książki „Ewangelia – Słowo na każdy dzień” z komentarzem i modlitwą. Cena książki 20 zł.

- Roraty w naszej Parafii odprawiane są:

 • - w niedzielę o 6.00,
 • - w poniedziałki o godz. 7.00,
 • - we środy o godz. 17.00,
 • - w soboty o godz. 7.00. Po roratach śniadanie. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami.

- Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii od piątku, 13.12, do niedzieli, 15.12. Msze święte z nauką rekolekcyjną przez trzy dni o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00; dodatkowo w piątek o godz. 12.30 Msza święta dla młodzieży klas V-VIII ze szkół podstawowych naszej Parafii oraz młodzieży szkół średnich. Dzieci z klas I-IV zapraszamy w piątek na godz. 9.00. W sobotę dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicami. W niedzielę dodatkowa Msza święta o godzinie 6.00. Serdecznie zachęcamy do skorzystania w dniach rekolekcji z obecności księży z innych Parafii i przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Łukasz Kisielewski.

- Opłatki w tym tygodniu Pan Organista będzie rozprowadzał według następującego porządku:

 • - wtorek, od 16.00, Wojnachy;
 • - środa, od 16.00, Drahle;
 • - czwartek, od 16.00, Stara Kamionka, numery 1-50;
 • - piątek, od 16.00, Stara Kamionka, numery 51-100;
 • - sobota, od godz. 12.00, Stara Kamionka, numery od 101 do końca + kolonie.

- W sobotę, 14 grudnia, organizujemy wyjazd do Seminarium Białostockiego na sztukę przygotowaną przez alumnów 3. roku pt. „Brat naszego Boga”, na podstawie dramatu Karola Wojtyły. Wyjazd 17.45, koszt przejazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień:

3. niedziela adwentu. Niedziela radości. Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej katecheza dla młodzieży.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: świętej pamięci Mieczysław Kowalewski i Jan Szumiło. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.