Dzisiaj: W Uroczystość Świętej Rodziny pragniemy przeżywać tę piękną miłość, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga w cudzie wcielenia Syna Bożego, który dokonał się mocą Ducha Świętego we wspólnocie świętych Małżonków Maryi i Józefa. W przeżywaniu daru miłości ludzie wierzący otrzymali szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Prośmy dziś Boga, aby ten sakrament był szanowany.

Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00, a więc około południa, zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej Parafii, a więc: Odnowę w Duchu Świętym, Matki w Modlitwie, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Koła Różańcowe, Rodzinę Radia Maryja, Grono Przyjaciół Seminarium, Chór Parafialny, Scholę Młodzieżową, Ruch Światło-Życie, Ministrantów, świetlicę „Pod Aureolą św. Józefa” na wspólne kolędowanie do Gościnnego Domu Serce przy ul. Kryńskiej.

W tym tygodniu:

  • - 31 grudnia, wtorek, wspomnienie dowolne św. Sylwestra, Papieża. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.00 zapraszamy na wspólne dziękczynienie za wszelkie dobro kończącego się roku.
  • - 1 stycznia, środa, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych niedzielny.
  • - 2 stycznia, pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Wspólna modlitwa w intencji powołań i powołanych o godz. 16.30.
  • - 3 stycznia, pierwszy piątek miesiąca i wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00 i o godz. 16.45, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00.
  • - 4 stycznia, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszach świętych o godz. 7.00 i 17.00.

- Dziękujemy wszystkim, którzy w drugi dzień Bożego Narodzenia przyjęli parafialnych kolędników w swoich domach kultywując dobre tradycje radości bożonarodzeniowej.

- 30.12 , w poniedziałek, rozpoczynamy kolędę – odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Pragniemy, aby były one okazją do gorliwej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla domowników i ich bliskich i wymianę myśli i uwag na temat funkcjonowania naszego Kościoła. Mimo wysiłków aby jak najroztropniej zaplanować kolędę mamy świadomość, że nie uda się wszystkich zadowolić. Jeśli ktoś nie może przyjąć księdza w wyznaczonym dniu, a chciał to uczynić w innym terminie proszę umawiać się indywidualnie z konkretnym duchownym.

Prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem i świecami oraz wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Prosimy o powiadomienie sąsiadków, którzy z różnych przyczyn nie byli w kościele o terminie kolędy i odprowadzenie księdza do sąsiada, który chce księdza przyjąć.

Spotkanie kolędowe może być okazją do złożenia ofiary na potrzeby Kościoła. W najbliższym roku widzimy, wraz z Radą Parafialną, potrzebę odmalowania kościoła wewnątrz, remontu schodów, naprawy popękanej elewacji od strony ul. Jana Pawła i utwardzenia alejek na cmentarzu grzebalnym. Zakres prac jest uzależniony od możliwości finansowych.

Składając ofiarę prosimy określić kwotę przeznaczoną na potrzeby wspólnoty parafialnej i za kolędę.

W najbliższym tygodniu wykorzystując przerwę świąteczną dzieci kolędujemy od 9.00:

  • - 30 grudnia, poniedziałek, Bilwinki, Brzozowy Hrud, Pawełki;
  • - 2 stycznia, czwartek, Stara Kamionka, numery od 1 do 82;
  • - 3 stycznia, piątek, Stara Kamionka, numery od 83 do końca oraz Kolonie.

- 6 stycznia 2020 r. w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce organizowany jest tradycyjny opłatek dla nauczycieli i wychowawców naszej sokólskiej dziatwy i młodzieży. Organizatorzy zapraszają na godz. 17.00

- W miesiącu listopadzie zebrano i przekazano na Radio Maryja 391 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Za tydzień:

2. niedziela po Narodzeniu Pańskim, 1. niedziela stycznia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W dni kolędowe popołudniowe godziny otwarcia kancelarii będą skrócone do godz. 16.00.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła świętej pamięci Stanisława Chłus. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.