Dzisiaj: 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 1. niedziela stycznia. Po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

- Poniedziałek, 6 stycznia: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kredy do oznaczenia domów i mieszkań, gdzie pragniemy przyjąć Boga, Który dla nas stał się człowiekiem. Niech to oznaczenie będzie dla nas zobowiązaniem o składania swoją postawą wobec członków rodziny o sąsiadów świadectwa życia ukierunkowanego na miłość Boga i bliźniego.

Tego dnia w 872 miejscowościach w Polsce i kilkunastu na świecie przejdzie Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd.

Orszak Trzech Króli odbędzie się także w Sokółce. Rozpocznie się o godz. 13.00 na placu przed Kinem „Sokół”. Wierni uroczyście przejdą ulicami naszego miasta, zatrzymując się i oglądając sceny opowiadające o narodzeniu Jezusa. Finał Orszaku to Msza święta w kościele św. Antoniego w Sokółce o godz. 14.00.

W tym roku do udziału organizatorzy zapraszają mieszkańców całego miasta, uczniów wszystkich szkół, którzy stworzą barwne orszaki, a duchowni wszystkich sokólskich Parafii odegrają role Trzech Królów. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę i śpiewnika z kolędami. Jest zachęta, aby dzieci przebrały się za aniołki lub pastuszków.

- Rozpoczęliśmy kolędę – odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Pragniemy, aby były one okazją do gorliwej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla domowników i ich bliskich i wymianę myśli i uwag na temat funkcjonowania naszego Kościoła. Mimo wysiłków aby jak najroztropniej zaplanować kolędę mamy świadomość, że nie uda się wszystkich zadowolić. Jeśli ktoś nie może przyjąć księdza w wyznaczonym dniu, a chciał to uczynić w innym terminie proszę umawiać się indywidualnie z konkretnym duchownym. Prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem i świecami oraz wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Prosimy o powiadomienie sąsiadków, którzy z różnych przyczyn nie byli w kościele o terminie kolędy i odprowadzenie księdza do sąsiada, który chce księdza przyjąć. Spotkanie kolędowe może być okazją do złożenia ofiary na potrzeby Kościoła. W najbliższym roku widzimy, wraz z Radą Parafialną, potrzebę odmalowania kościoła wewnątrz, remontu schodów, naprawy popękanej elewacji od strony ul. Jana Pawła i utwardzenia alejek na cmentarzu grzebalnym. Zakres prac jest uzależniony od możliwości finansowych. Składając ofiarę prosimy określić kwotę przeznaczoną na potrzeby wspólnoty parafialnej i za kolędę. W dni kolędowe popołudniowe godziny otwarcia kancelarii będą skrócone do godz. 16.00.

W najbliższym tygodniu kolędujemy:

  • - 7 stycznia, wtorek, Nowa Kamionka od godz. 16.00;
  • - 8 stycznia, środa, ulice Wschodnia i Kleeberga od godz. 16.00;
  • - 9 stycznia, czwartek, ulice Hallera, Platter, Wspólna, Cicha od godz. 16.00;
  • - 10 stycznia, piątek, ulice Spokojna i Poprzeczna od godz. 16.00;
  • - 11 stycznia, sobota, Bobrowniki i Horczaki od godz. 9.00.

- Zachęcamy do korzystania z „Dróg Miłosierdzia”, miesięcznika naszej Archidiecezji w który możemy się zaopatrzyć w przedsionku naszej świątyni.

- 11 stycznia, w sobotę, spotkanie diecezjalne zelatorów i zelatorek Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji o godz. 10.00 przy Katedrze Białostockiej w sali od strony zakrystii.

- 12 stycznia w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. bł. ks. Michała Sopoćki w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 odbędzie się spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą świętą. Zaproszenie skierowane jest do absolwentów wraz z rodzinami.

- W miesiącu grudniu zebrano i przekazano na Radio Maryja 750 zł.

Za tydzień:

12 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, dzięki wierze których staliśmy się przez chrzest przybranymi Dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Na godz. 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej. Dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne, aby w ramach przygotowania do pełnego uczestnictwa w Eucharystii odnowić przyrzeczenia chrzcielne.