Dziś:

 • Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. Do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) pozostaną dekoracje świąteczne i śpiew kolęd, ale kolor liturgiczny zmienia się na zielony. Dziś w naszych modlitwach podziękujmy Bogu za naszych rodziców chrzestnych, kapłana, których wiara wszczepiła nas przez sakrament Chrztu św. w Mistyczne Ciało Chrystusa, i otworzyła przed nami perspektywę życia wiecznego z Bogiem, naszym przybranym Ojcem;
 • Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę remontową, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca;

W tygodniu:

 • 17.01, piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, Opata; W tym dniu po raz 23 będziemy przeżywać w Kościele Dzień Judaizmu, który niech będzie okazją do modlitwy za naszych „starszych braci w wierze”;
 • 18.01, sobota – rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
 • W ramach cyklu „Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego” 16.01. o godz. 18.00, Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza do Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnego, na spotkanie pt.: „Droga życia i świętości Kardynała Prymasa”. Spotkania te mają przybliżać postać wielkiego Sługi Bożego i być przygotowaniem do Jego beatyfikacji w dn. 7.06.;
 • Trwa kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w minionym tygodniu – za wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary przekazane na potrzeby kościoła parafialnego i za kolędę; W tym tygodniu planujemy kolędę:
  • - poniedziałek, 13.01:Jana Pawła II (od 16.00)
  • - wtorek, 14.01: Nadrzeczna, Pawłowskiego, Zdrojowa, Lniana (od 16.00)
  • - środa 15.01: Stawowa (od 16.00)
  • - czwartek 16.01: Kryńska /nr. nieparzyste/, Wodna (od 16.00)
  • - piątek 17.01: Kryńska /nr. parzyste/, Zimowa, Nowa /Młyn/ (od 16.00)
  • - sobota, 18.01: Kurowszczyzna, Zaścianki, Wojnachy (od 9.00);

Pragniemy, aby te spotkania były okazją do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże na kolejny rok życia dla domowników i ich rodzin, oraz wymianą myśli i pomysłów dotyczących funkcjonowania naszej parafii. Prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem, świecami, wodą święconą i kropidłem. Dzieci oraz młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów do religii. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy i odprowadzenie księdza do następnej rodziny. Spotkanie kolędowe może też być okazją do złożenia ofiary na potrzeby kościoła. Wraz z Radą Parafialną widzimy potrzebę pomalowania kościoła wewnątrz, remontu schodów, naprawy uszkodzonej elewacji od strony ul. Jana Pawła oraz utwardzenia alejek na cmentarzu grzebalnym. Zakres prac zależy oczywiście od możliwości finansowych. Prosimy o określenie jaką kwotę przeznaczamy na Kościół, a jaką za kolędę. Kancelaria w czasie kolędy czynna jest popołudniu do godz. 16.00;

Za tydzień:

 • II Niedziela Zwykła; Na godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania; Po Mszy katecheza parafialna w ramach przygotowania;
 • Msza św. w intencji ks. bp. Henryka Ciereszki, z okazji Jego imienin, będzie sprawowana w katedrze białostockiej w niedzielę, 19.01., o godz. 18.00; Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego solenizanta, jak też prosimy o prywatną modlitwę w Jego intencji;