Dzisiaj: 2. Niedziela Zwykła. Na godzinę 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę świętą. Po Mszy katecheza dla kandydatów.

Dziś imieniny obchodzi ks. bp Henryk Ciereszko. Polecajmy dostojnego Solenizanta Bogu w naszych modlitwach. Uroczysta Msza święta w intencji bp. Henryka dziś w Katedrze białostockiej o godz. 18.00.

W tym tygodniu:

  • - 21.01, wtorek, wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy; Dzień babci, o których pamiętajmy w modlitwach i gestach życzliwości;
  • - 22.01, środa, Dzień dziadka, pamiętajmy o seniorach rodziny;
  • - 24.01, piątek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • - 25.01, sobota, święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Kończy trwający tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana tego dnia o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku przy ul. Abpa R. Jałbrzykowskiego 5. Zapraszamy do uczestnictwa.

- Trwa kolęda w naszej Parafii. Dziękujemy za spotkania minionego tygodnia i za wszelkie przejawy życzliwości. W najbliższym tygodniu planujemy kolędę według następującego porządku:

  • - poniedziałek ulice Nowa, Mała i Krecia od godz. 16.00;
  • - wtorek ulica Majowa od godz. 16.00;
  • - środa ulica Osiedle Zielone 3, 3B, 4 od godz. 16.00;
  • - czwartek ulica Osiedle Zielone 5, 9 od godz. 16.00;
  • - piątek ulica Osiedle Zielone 6, 10 od godz. 16.00;
  • - sobota Drahle od godz. 9.00.

Tradycyjnie prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem, świecami, wodą święconą, kropidłem i zeszytami do religii tam, gdzie są uczniowie. Prosimy o odprowadzenie księdza do sąsiadów. Prosimy o ofiary na malowanie kościoła i dalsze remonty naszej świątyni.

- Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl

- Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem grzewczym: Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia. Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu. Zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu – takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców. Instalację czujników należy wykonać w konsultacji z kominiarzem podczas okresowej kontroli lub czyszczenia kominów. Podpisał: Marcin Ziombski, Prezes Krajowej Izby Kominiarzy.

- W ubiegłą niedzielę na tacę remontową złożyliście 6625 złotych. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

Za tydzień:

3. Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Eucharystię niedzielną.

Od wczoraj dzieci i młodzież szkolna mają ferie zimowe. Życzymy im zimy i bezpiecznego odpoczynku.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła świętej pamięci Łucja Bolesta. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz Jej dać pani, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.