Dziś: III-cia Niedziela Zwykła obchodzona w Kościele Katolickim, z inicjatywy Papieża Franciszka, jako Niedziela Słowa Bożego, abyśmy lepiej zrozumieli przypomnieli sobie to niewyczerpywalne bogactwo pochodzące z nieustannego dialogu między Bogiem, a Jego ludem. Aby ten dialog był twórczy i przemieniał nas musimy sięgać nieustannie do Księgi Pisma Świętego, nie tylko podczas liturgii Kościoła, ale także w ramach indywidualnej modlitwy. Niech święta Księga Pisma Świętego nie będzie jedną z wielu książek na naszym regale, ale żywym Słowem Boga, przemawiającego do każdego z nas.

W tygodniu:

  • 28.01, wtorek, wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Dzień Patrona naszych księży wikariuszy. Życzymy im wielu łask Bożych, a sobie życzymy aby długi jeszcze byli z nami dzieląc się swoimi talentami i budując wspólnotę Kościoła parafialnego swoim człowieczeństwem i kapłaństwem. Pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach. Zapraszamy na godzinę 7.00 na Mszę świętą w intencji księży Tomaszów.
  • 29.01, środa, wspomnienie obowiązkowe bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy.
  • 31.01, piątek, wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko, kapłana.
  • 1.02, pierwsza sobota lutego, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po mszy świętej o godz. 7.00 i 17.00.

- Zbliżamy się do końca kolędy w naszej Parafii. Dziękujemy za spotkania minionego tygodnia i za wszelkie przejawy życzliwości. W najbliższym tygodniu planujemy kolędę według następującego porządku:

  • poniedziałek Osiedle Zielone bloki 7 i 11 od godz. 16.00;
  • wtorek Osiedle Zielone bloki 8 i 12 od godz. 16.00;
  • sobota Szyszki od godz. 9.00.

Tradycyjnie prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem, świecami, wodą święconą, kropidłem i zeszytami do religii tam, gdzie są uczniowie. Prosimy o odprowadzenie księdza do sąsiadów. Prosimy o ofiary na malowanie kościoła i dalsze remonty naszej świątyni.

  • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl

- Noworoczne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbędzie się w niedzielę 2 lutego w Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniewie i rozpocznie się Mszą świętą o godz. 12.00.

Za tydzień: IV Niedziela Zwykła, święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy świętej. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. W gromnice możemy zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła składając dobrowolną ofiarę. W przyszłą niedzielę centralne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w Katedrze Białostockiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

Za tydzień, po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania i pożegnania żłóbka wraz z chórem parafialnym i scholą dziecięcą.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła świętej pamięci Bronisława Krzysztopik. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.