Dzisiaj:

Święto Ofiarowania Pańskiego nawiązuje do tajemnicy Bożego Narodzenia. Żegnamy dziś bożonarodzeniowe dekoracje i śpiew kolęd. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Dzisiejsze święto jest też Dniem Życia Konsekrowanego w którym dziękujemy za siostry i braci zakonnych, którzy realizując śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa służą wspólnocie Kościoła realizując charyzmaty swoich zgromadzeń. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

Z racji na pierwszą niedzielę lutego po Mszy świętej o godz. 9.00 wspólny różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zakończenie adoracji o godz. 11.00.

W tym tygodniu:

  • - 3.02, poniedziałek, wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja po Mszach świętych o 7.00 i 17.00;
  • - 5.02, środa, wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody dla ochrony naszych domostw przed pożarem po Mszach świętych o 7.00 i 17.00;
  • - 6.02, czwartek, wspomnienie św. Męczenników: Pawła Miki i Towarzyszy. I-szy czwartek lutego. Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych o godz. 16.30;
  • - 7.02, piątek, I-szy piątek lutego; nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00 i o 16.45, na zakończenie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

- W miesiącu styczniu zebrano i przekazano na Radio Maryja 365 zł.

- Wczoraj zakończyliśmy kolędę w naszej Parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, aby wspólnie wypraszać błogosławieństwo Boga-człowieka na dalsze życie nas wszystkich, tworzących Jego Mistyczne Ciało – Kościół. Dziękujemy tym, którzy na nas czekali w świątecznym nastroju, jak i tym, którzy zaskoczeni i zabiegani codziennością życzliwie witali nas uśmiechem.

Z 1108 rodzin naszej Parafii odwiedziliśmy 1023 adresy. 85 domów z różnych przyczyn było zamkniętych. Niektóre po raz pierwszy, inne drugi lub trzeci; jedne z przyczyn losowych, inne z wolnej decyzji mieszkańców, którą z żalem szanujemy.

W 172 rodzinach spotkaliśmy związki partnerskie osób, które nie chcą zawrzeć sakramentu małżeństwa, które chcą, ale nie mogą zawrzeć sakramentalnego małżeństwa, małżeństwa rozbite i mamy samotnie wychowujące swoje dzieci. Jest to wymiar naszego Kościoła, który potrzebuje szczególnej troski i modlitewnego wsparcia nas wszystkich.

Jest trochę rodzin skłóconych, ludzi, którzy są przekonani o posiadaniu monopolu na prawdę i przez to niezdolni do dialogu i poszukiwania pojednania. Też musimy ich wspierać, aby ich rodziny stały się Domowymi Kościołami.

Są domy, w których wyczuwa się problem uzależnień: od alkoholu i nie tylko.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej, ludzi pięknych i szlachetnych, ludzi otwartych na Boga i bliźnich. W naszym Kościele parafialnym są bogate złoża szlachetności i entuzjazmu, które nastrajają optymizmem.

W minionym, 2019 roku, ochrzciliśmy 37 dzieci, pobłogosławiliśmy 13 małżeństw, pożegnaliśmy do wieczności 42 Parafian, Komunię świętą po raz pierwszy przyjęło 12 dzieci, do sakramentu bierzmowania przystąpiło 58 młodych.

W czasie kolędy odwiedziliśmy 16 mieszkań katolickich w nowych blokach przy Majowej 6 i 8, wyświęciliśmy 4 nowe domy.

Na potrzeby Kościoła parafialnego złożyliście podczas kolędy 68 346 zł. Dziękujemy za każdą życzliwość.

Za tydzień:

V Niedziela Zwykła. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej na wspólną modlitwę. Taca na fundusz remontowy naszej Parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli świętej pamięci Ryszard Czepiel, Antoni Ościłowicz i Mateusz Bartulewicz. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.