Dzisiaj:

VII Niedziela Zwykła w ciągu roku, ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Problem nadużywania alkoholu jest nam doskonale znany i doświadczamy go w naszych rodzinach, sąsiedztwie. Dla jednych jest to dramat rodziny bądź osobisty, dl innych źródło dochodu. Bez wątpienia więcej pieniędzy mają ci, którzy reklamują alkohol, niż ci, który próbują z nim walczyć. Kardynał Wyszyński apelował: „przez abstynencję wielu do trzeźwości Narodu”. Włączając się w tydzień modlitw o trzeźwość narodu od dziś do soboty, z wyjątkiem piątku, zapraszamy na wspólny różaniec w intencji trzeźwości po Mszy świętej wieczornej.

Alumnowi Dariuszowi Adamskiemu dziękujemy za modlitewną obecność w naszej wspólnocie parafialnej i z darem złożonych ofiar przekazujemy życzliwą pamięć modlitewną w intencji Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

W tym tygodniu:

- 26.02, Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post przygotowujący nas duchowo na obchód Wielkanocnego Misterium naszego Odkupiciela. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Obrzęd poświęcenia popiołu i posypanie głów na każdej Mszy świętej. We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta, od 18. – 60. roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia). We wszystkie piątki roku, z wyjątkiem Wielkiego Piątku, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- Zapraszamy w okresie Wielkiego Postu na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale we środy, soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej;

- Droga Krzyżowa:

- w piątki po Mszy świętej wieczornej,

- w soboty o godzinie 15.00. W soboty zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

- Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii 29, 30 i 31 marca 2020 r. – V Niedziela Wielkiego Postu, poniedziałek i wtorek. Przewodniczyć im będzie ks. Łukasz Kisielewski.

- 1.03.2020 r., w następną niedzielę, o godzinie 15.00 Ośrodek informacji o zagrożeniach duchowych zaprasza na konferencję o spowiedzi do Katedry Białostockiej.

- Podczas Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek będziemy modlić się za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

- 24.02, w poniedziałek, drugie spotkanie w cyklu poświęconym osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godzinie 18.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ulicy Kościelnej 1A. Gościem spotkania będzie redaktor Paweł Lisicki z tematem: „Wyszyński i jego model katolicyzmu ludowego”.

- Rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i wychowawców od 27.02 do 29.02.2020 r. o godz. 18.00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

- Od I-szej niedzieli Wielkiego Postu, 1.03.2020 r., w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce przy ul. Targowej Mszą świętą o godz. 12.00 rozpoczną się katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

- Chętnych na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- Uniwersytet Trzeciego Wieku poszukuje wolontariuszy do niesienia pomocy osobom słabszym, zagubionym i opuszczonym. Osoby chętne do współpracy, a także potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się do siedziby Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce (Plac Kościuszki 26) w każdą środę w godzinach od 11.00 do 13.00.

Za tydzień:

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. I-sza niedziela marca. Po mszy świętej o godzinie 9.00 wspólny różaniec, na który zapraszamy Koła Różańcowe Parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy adoracja na rozpoczęcie Mszy świętej o godzinie 11.00.