Dzisiaj:

I-sza Niedziela Wielkiego Postu. I-sza Niedziela Marca. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, na który zapraszamy szczególnie Koła Żywego Różańca. Adoracja zakończy się wspólną modlitwą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na rozpoczęcie Mszy świętej o godzinie 11.00.

Dzisiejsza Niedziela jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Módlmy się za tych, którzy kierowani jedynie miłością do Ojczyzny walczyli za Jej niepodległość i z tego powodu byli prześladowani przez komunistyczny totalitaryzm.

Dziś w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Targowej o godzinie 12.00 rozpoczynają się katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

W tym tygodniu:

- Zapraszamy w okresie Wielkiego Postu na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale we środy, soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej;

- Droga Krzyżowa:

- w piątki po Mszy świętej wieczornej,

- w soboty o godzinie 15.00. W soboty zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii świętej.

Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie, albo za zmarłą duszę.

- 4 marca, środa, Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Główne uroczystości w kościele św. Kazimierza w Białymstoku o godzinie 18.00.

- 5 marca, pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na modlitwę w intencji powołań i za powołanych o godzinie 16.30;

- 6 marca, pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00 i na zakończenie cotygodniowej adoracji o godzinie 16.45;

- 7 marca, pierwsza sobota miesiąca, adoracja pierwszosobotnia po Mszy świętej o godzinie 7.00, a nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 17.00.

- Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii 29, 30 i 31 marca 2020 r. – V Niedziela Wielkiego Postu, poniedziałek i wtorek. Przewodniczyć im będzie ks. Łukasz Kisielewski.

- Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje wielkopostne pracowników świata medycznego w dniach 6-8 marca 2020 r. do Księży Werbistów w Kleosinie, ul. Zambrowska 24 na godzinę 18.00.

- Zachęcamy i prosimy o 1% podatku przy rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym na potrzeby naszej Świetlicy Parafialnej. Dane niezbędne do przekazania 1% są na ulotkach w przedsionku kościoła.

- Także w przedsionku kościoła możemy zaopatrzyć się w nowy numer Dróg Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do lektury naszej diecezjalnej gazety.

- Na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku zebrano w ubiegłą niedzielę 4154 zł. Dziękujemy w imieniu alumnów i profesorów wszystkim ofiarodawcom.

- Chętnych na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień:

II-ga Niedziela Wielkiego Postu. Na Mszę świętą o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii świętej.

Na godzinę 14.00 zapraszamy osoby pragnące pełnić funkcję lektora podczas liturgii sprawowanej w naszym kościele.

Przyszła niedziela to także Międzynarodowy Dzień Kobiet, chciejmy pamiętać o niewiastach, które wnoszą
w nasze życie wiele ciepła, wrażliwości i piękna; polecajmy je w modlitwach opiece Niepokalanej.

Taca w przyszłą niedzielę na fundusz remontowy naszej Parafii; przed kościołem zbiórka do puszek na misje, Ad Gentes.


List Ministra Zdrowia Pana Łukasza Szumowskiego

Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia

Prof. Łukasz Szumowski