I. Drodzy bracia i siostry! Zdezorientowani i trochę jakby po omacku poruszamy się w mroku jaki okrył ziemię; mroku rozprzestrzeniającej się ciągle epidemii. Ale pozostajemy w blasku nadziei. „Nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych” (Rz 5, 5). Walczmy o tę Miłość Bożą w naszych sercach, która niech nam porządkuje nasze rodziny, sąsiedztwa, małe i wielkie ojczyzny.

Potrzebujemy jak nigdy życzliwego, Chrystusowego spojrzenia na drugiego człowieka, aby nie zagubić się i nie tratować w ciemnościach zagrożenia. Bądźmy za siebie odpowiedzialni.

Przygotujmy palmy: udekorujmy nimi okna naszych mieszkań. W Wielki Piątek wystawmy w nich krzyż – znak zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i jego skutkami: cierpieniem i śmiercią. Niech ten znak prowadzi nas do zwycięstwa w imię Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela.

II. W Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową pozostają w mocy wszystkie ograniczenia odnośnie zgromadzeń religijnych, które mają powstrzymać i ograniczyć jak najbardziej rozprzestrzenianie się śmiercionośnego koronawirusa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 będą transmitowane z naszego kościoła na naszym kanale YouTube, dostęp także poprzez link na naszej stronie parafialnej oraz Facebooku parafialnym. W czasie sprawowania Mszy świętej kościół pozostaje zamknięty.

Na prywatną adorację, zachowując ograniczenie (w kościele może przebywać tylko 5 osób), zapraszamy:

- w niedzielę od 12.00 do 18.00;

- od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku włącznie od 8.00 do 18.00;

- w Wielki Piątek od 8.00 do 15.00;

- w Wielką Sobotę od 8.00 do 18.00.

Od niedzieli do Wielkiego Czwartku możliwość spowiedzi od 15.00 do 18.00. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę możliwość spowiedzi w godzinach otwarcia kościoła.

Liturgia Triduum Paschalnego w naszym kościele będzie odprawiana:

- Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00;

- Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 15.00;

- Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00.

Transmisja Triduum Paschalnego z naszego kościoła na naszym kanale YouTube, dostęp także poprzez link na naszej stronie parafialnej oraz Facebooku parafialnym. W czasie sprawowania Liturgii kościół pozostanie zamknięty.

Pokarmy na stół wielkanocny święcimy w domach (ojciec lub matka) według formularza dostępnego na naszej stronie parafialnej w zakładce INFORMACJE I DEKRETY ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ CHOROBY COVID-19. Formularz będzie można także pobrać ze stolika w przedsionku kościoła.

Ofiary za zamówione intencje Mszy świętej możemy składać także na konto bankowe Parafii. W celu identyfikacji ofiary prosimy o wpisywanie w tytule przelewu daty oraz godziny zamówionej Eucharystii wraz z samą intencją (za kogo Msza). Numer konta:

- BNP Paribas 34 2030 0045 1110 0000 0410 0750

W Wielkim Tygodniu będzie można nabyć (na końcu ławek) świecę „Paschałek” na stół wielkanocny.