Drodzy Parafianie!

Pragniemy Wam serdecznie podziękować za Waszą postawę w tym trudnym dla nas wszystkim okresie rozprzestrzeniającej się epidemii i związanych z nią ograniczeń w dostępie do Liturgii tych szczególnych dla każdego chrześcijanina dni Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy za wyrozumiałość, za obecność na adoracji indywidualnej, za obecność przed ekranami i wspólną modlitwę za pośrednictwem mediów na Mszach świętych i wieczornym różańcu, za zdyscyplinowanie i życzliwość.

Stopniowe łagodzenie ograniczeń przez organy państwowe pozwala złagodzić także decyzje ograniczające dostęp do Liturgii. Choć na mocy zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy została przedłużona do 11 maja 2020 r. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i pozostaną dostępne nadal transmisje Mszy świętych z naszego kościoła (na parafialnym kanale YouTube i Facebooku), to pojawia się możliwość, aby w naszej świątyni uczestniczyło we Mszy świętej do 60 osób (1 osoba na 15 m2). Gdyby tych osób było więcej, pozostałe mogą uczestniczyć na placu przed kościołem zachowując przewidziany przepisami dystans społeczny 2 metrów od siebie nawzajem. Osoby uczestniczące w liturgii mają obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos (z tego obowiązku zwolniony jest jedynie kapłan sprawujący liturgię).

- Kościół w ciągu dnia pozostaje otwarty, zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

- Istnieje Możliwość zorganizowania I-szej Komunii świętej w małych grupach. W związku z tym zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po jednej osobie) na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, na godzinę 13.00 do kościoła.

- Do odwołania zawiesza się organizację sakramentu bierzmowania.

- W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, o godz. 15.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza święta podczas której będzie poświęcony nowy obraz Jezusa Miłosiernego, ufundowany przez indywidualnych sponsorów z naszej Parafii.

- Od poniedziałku, 20 kwietnia, można zamawiać intencje na przyszły, 2021 rok. Można to uczynić:

  • wysyłając wiadomość na parafialną skrzynkę mailową (bcsokolka@archibial.pl), w odpowiedzi otrzymacie Państwo informację, czy interesujący Was termin jest wolny;
  • telefonicznie w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 857113595;
  • osobiście w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (7.30-8.30 oraz 16.30-17.30).

W tygodniu:

- 23 kwietnia, czwartek, Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;

- 24 kwietnia, piątek, Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku;

- 25 kwietnia, sobota, Święto św. Marka, Ewangelisty. Na godzinę 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszych pól, aby przyniosły obfite plony i zapewniły dostatek chleba dla wszystkich.

- Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej bardzo proszę, aby przynieść do kościoła w następną niedzielę i złożyć je pod ołtarzem. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasz Kościół ofiarami indywidualnymi; dziękuję Kołom Żywego Różańca za ofiary złożone na kwiaty dla udekorowania świątyni na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.