UWAGA!

W naszym kościele, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa w czasie trwającej epidemii, może przebywać 60 osób podczas nabożeństw. Uczestnicy liturgii, oprócz księży celebransów, pozostają w maseczkach. Osoby, które nie zmieszczą się do kościoła mogą uczestniczyć we Mszy świętej na placu przed kościołem, który będzie nagłośniony. Pozostajemy w odległości 2 metrów od innych osób, nosimy maseczki. Komunia święta będzie udzielana także przed kościołem.

Dziś:

III-cia Niedziela Wielkanocna kończy tydzień miłosierdzia. Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej składamy przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego. O godzinie 15.00 dzisiaj dodatkowa Msza święta, podczas której zostanie poświęcony nowy obraz Jezusa Miłosiernego ufundowany przez naszych Parafian, którym wyrażam ogromną wdzięczność za ten dar serca.

Na godzinę 13.00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I-szej Komunii świętej w celu ustalenia terminów ten uroczystości.

W tym tygodniu:

- 29.04, środa, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy, Doktor Kościoła. W tym dniu przypada 41. rocznica święceń biskupich ks. abp. Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach.

- 1.05, I-szy piątek miesiąca maja, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00 i na zakończenie adoracji, o godz. 17.45. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie po Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do organizowania nabożeństw w gronie rodziny lub wspólnotach sąsiedzkich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na czas epidemii.

- 2.05, I-sza sobota miesiąca maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po nabożeństwie majowym. Jest to też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej: prosimy, aby w tym dniu udekorować swoje domy flagami narodowymi.

- Jest już księga intencyjna na 2021 r. Intencje można zamawiać osobiście w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, po Mszy świętej w zakrystii, albo za pomocą poczty elektronicznej i adresu e-mail (bcsokolka@archibial.pl).

- Dziękujemy za ofiary wpłacone na konto naszej Parafii i składane osobiście na ręce księży.

- Dzięki zaangażowaniu grupy Parafian i wsparciu życzliwych ludzi rozpoczęliśmy prace porządkowe na cmentarzu grzebalnym. Chcemy wyremontować istniejące alejki i dokonać podziału na dalszej części cmentarza, aby miejsce spoczynku naszych zmarłych było godne, a zarazem funkcjonalne dla odwiedzających groby. Cmentarz zostanie zamknięty dla samochodów. W razie potrzeby klucze są do uzyskania na plebanii.

Za tydzień:

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień modlitw o powołania. Z racji na I-szą niedzielę zapraszamy na wspólny różaniec po Mszy świętej o godzinie 9.00. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przede Mszą świętą o godz. 11.00.