Dziś:

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Boga o liczne i święte powołania do Służby Bożej, aby nie zabrakło we współczesnym świecie głosicieli Dobrej Nowiny, niech ich posługa będzie podparta świadectwem życia całkowicie oddanego Chrystusowi. Módlcie się, Siostry i Bracia, za księży posługujących w naszej Parafii, abyśmy jak najlepiej wypełniali przyjęte na siebie obowiązki, z radością i wdzięcznością za dar powołania.

W tym tygodniu:

- Poniedziałek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika.

- Środa, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

- Piątek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Dzień imienin Abp. Stanisława

Szymeckiego: pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

- Codziennie po Mszy świętej wieczornej, ok. 18.30, zapraszamy na Nabożeństwo Majowe do naszej świątyni. Zachęcamy, aby modlitwę do Matki Bożej organizować w swoich rodzinach i sąsiedztwie.

- Z powodu trwających ciągle ograniczeń co do liczby osób uczestniczących w liturgii w kościele do 60 osób utrzymujemy transmisję Mszy świętych z naszego kościoła na naszym kanale YouTube i Facebooku.

- Zapraszamy na codzienny różaniec za pośrednictwem Facebooka o godz. 20.30. Niech ta modlitwa otwiera nas na bogactwo łask, które za pośrednictwem Maryi wylewa na nas Miłujący Ojciec.

- Pierwsze Komunie Święte w naszej Parafii zostaną udzielone w trzech grupach: 14, 21, 28 czerwca na dodatkowej Mszy świętej o godz. 13.00, przeznaczonej dla dzieci i ich rodzin. Otoczmy dzieci naszą wspólną modlitwą, aby trudny czas ograniczeń związanych z epidemią nie przeszkodził w przygotowaniu się i przeżyciu tego wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem w znaku Eucharystycznego Chleba.

- Trwają prace na cmentarzu grzebalnym przy modernizacji alejek i uporządkowaniu terenu między grobami, a Anielską Górką, gdzie ma powstać też odpowiednio wyróżnione miejsce pochówku dzieci utraconych. Zapraszamy do współpracy w tym przedsięwzięciu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

- Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualne przez wielu Parafian, którzy wyrażają przy okazji zrozumienie i troskę o nasz kościół parafialny, zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym.

Za tydzień:

V Niedziela Wielkanocna. Serdecznie zapraszamy do świątyni na Eucharystię. Choć w świątyni może być tylko 60 osób, to jednak o wiele więcej pomieści plac przed kościołem, gdzie zachowując przepisy chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa (maseczki i odległość 2 metrów od innych osób) możemy osobiście doświadczyć wspólnoty Kościoła i być na Uczcie Słowa i Eucharystii, której nie zastąpi nawet najlepsza transmisja medialna.

Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.