Dziś:


VI Niedziela Wielkanocna. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci, które przed rokiem przyjęły w naszej Parafii I-szą Komunię świętą, będą dziękować Bogu za ten dar i prosić wraz ze swoimi bliskimi o łaskę częstej Komunii świętej jako pokarmu dającego siłę w drodze przez doczesność do Domu Ojca.


W tym tygodniu:


- Poniedziałek, 18 maja, setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka. Dziękujemy Bogu za jego życie i przesłanie, które niech będzie w nas żywe i przemienia współczesny świat.

O godzinie 18.00 Polskie Radio i Telewizja Polska zapraszają na widowisko „Santo subito – Prorok naszych czasów” poświęcone postaci św. Jana Pawła II.

- Od poniedziałku do środy trwają w Kościele dni modlitwy o dobre urodzaje. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na godzinę 7.00 i 18.00.

- Wykonano już na cmentarzu grzebalnym dwie nowe alejki. Serdeczne podziękowania firmie Rak-But za pomoc w nabyciu kostki brukowej, oraz naszym wspaniałym Parafianom za wykonanietej pracy. Ułożono prawie 250 m2 kostki, łączny koszt wyniósł ~12000 zł., co daje kwotę 48 zł./m2.

Rozpoczęto prace przy utwardzeniu parkingu przed cmentarzem dzięki życzliwości dobrych ludzi. Planowane jest również ułożenie alejki na cmentarzu od głównego wejścia (pierwszej bramy od ogródków działkowych).

Serdecznie proszę, w związku ze znacznym wzrostem cen wywozu śmieci, o ich segregowanie i zabieranie wypalonych zniczy i sztucznych kwiatów do przydomowych śmietników, które są przecież przy każdym gospodarstwie domowym i za wywóz których każdy z nas płaci.

Bardzo też proszę osoby remontujące groby swoich bliskich o wywożenie gruzu i niezaśmiecanie cmentarza, który przeznaczony jest na grzebanie zmarłych, a nie odpadów budowlanych.

- Od poniedziałku, w związku z możliwością uczestnictwa w liturgii w świątyni, będziemy transmitować w tygodniu tylko Mszę świętą wieczorną wraz z nabożeństwem majowym o godz. 18.00, oraz codzienny różaniec o 20.30.

Według najnowszych ustaleń służb sanitarnych w naszej świątyni może przebywać jednorazowo do 100 osób w maseczkach.

- W ostatnią niedzielę na tacę złożyliście Drodzy Parafianie 5910 zł. Na cele remontowe. Serdecznie dziękujemy za te ofiary i wszelkie wsparcie.

- W piątek, 22 maja, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


Za tydzień:


VII Niedziela Wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.