Dziś:

W siódmą niedzielę wielkanocną przeżywamy w Kościele Polskim Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus, po czterdziestu dniach od zmartwychwstania wraca do Ojca, gdzie zabiera swoje człowieczeństwo, które posłużyło Mu jako narzędzie zbawienia. To wywyższenie człowieczeństw Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca nadzieją na udział w życiu Boga.

W tym tygodniu:

- we wtorek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, Prezbitera. Międzynarodowy Dzień Matki. W każdy możliwy sposób postarajmy się wyrazić w tym dniu naszą wdzięczność i miłość naszym kochanym mamom i powierzajmy je opiece naszej wspólnej Matki;

- w piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;

- w sobotę, 30 maja, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

- Od poniedziałku rezygnujemy z transmitowania Mszy świętej w dni powszednie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy tych, którzy mogą i chcą, do udziału w Eucharystii w naszej świątyni. W przyszłą niedzielę będzie transmisja Mszy świętej o godzinie 9.00.

- Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Romualdowi Błachuszewskiemu i jego pracownikom za wykonanie utwardzenia parkingu przed naszym cmentarzem parafialnym, oraz Panu Kazimierzowi Rupińskiemu za ofiarowanie na ten cel kruszywa.

- Serdeczne podziękowania naszym parafianom z Bilwinek, Bobrownik, Horczak, Pawełek, Starej Kamionki i Sokółki, wśród nich piątce młodzieży męskiej. W sumie było nas 20 osób, które uprzątnęły ponad pół hektara cmentarza z kamieni i zasiały trawę oraz dokończyły porządkowanie parkingu przy cmentarzu.

- Pojawiły się wczoraj rusztowania przy kościele od strony ul. Jana Pawła. W tym tygodniu rozpoczną się pracę przy naprawie uszkodzonej elewacji z klinkieru.

Za tydzień:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę na 18.00 zapraszamy wszystkie Wspólnoty naszej Parafii oraz wszystkich Parafian nie należących do żadnych wspólnot na świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej przedłużymy modlitewne czuwanie wielbiąc i błogosławiąc Boga za dzieło odkupienia, które dokonuje się mocą Ducha Świętego, Który został nam dany.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci, które mają w czerwcu przyjąć I-szą Komunię świętą na krótkie spotkanie organizacyjne po Mszy świętej o godz. 11.00.