Dziś:

Przeżywamy radosną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Chrystus, Który nas odkupił przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, wstępuje do Ojca, ale jest też z nami aż do skończenia świata i mocą Ducha Świętego – mocą osobowej Miłości, która łączy w jedno Ojca i Syna, ożywia swój Kościół i prowadzi ku pełni życia z Bogiem. Otwórzmy się na ten dar, niech nas ogarnie ożywiające tchnienie Ducha Bożego i sprawi byśmy zmieniali siebie i otaczającą nas doczesność według zamiaru Boga.

Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w kolejne niedziele czerwca: 14, 21 i 28 przystąpią do I-szej Komunii Świętej w naszym kościele podczas dodatkowej Mszy świętej o godz. 13.00.

W tym tygodniu:

- Poniedziałek, 1 czerwca, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Porządek Mszy świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na godz. 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich chorych naszej Parafii. Pomóżmy osobom chorym i starszym, których stan zdrowia na to pozwala, dotrzeć do kościoła na wspólną modlitwę. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich naszych zmarłych Parafian, aby mieli udział w chwale Kościoła tryumfującego.

Od poniedziałku codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie odprawiane nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Przez cały maj uciekaliśmy się pod matczyną opiekę Niepokalanej, Która zawsze wskazuje na swego Syna, razem z Nią więc uwielbiaj Najświętsze Serce Jezusa, Źródło Miłości Boga.

- Środa, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników; Karola Lwangi i towarzyszy.

- Czwartek, 4 czerwca, pierwszy czwartek miesiąca czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na modlitwę w intencji powołań i powołanych na godzinę 17.30.

- Piątek, 5 czerwca, pierwszy piątek miesiąca czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godzinę 7.00 i 18.00.

W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele. Jeśli są osoby, które chciałyby skorzystać z tej posługi, prosimy o zgłoszenie ich do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- Sobota, 6 czerwca, pierwsza sobota miesiąca czerwca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godzinie 7.00; pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie czerwcowym.

- Kończymy transmisję Mszy świętych niedzielnych. Dziś ostatnia transmisja Mszy świętej o godzinie 9.00. Kończymy także transmisję nabożeństwa różańcowego o godzinie 20.30, choć nie kończymy modlitwy w rodzinach; w naszych domach starajmy się w najbardziej odpowiednim dla nas czasie modlić się na różańcu wypraszając Boża opiekę i pomoc we wszystkich trudnych sprawach i zadaniach naszego czasu.

- Trwają prace remontowe przy wieżyczkach południowej lewacji naszej świątyni. Destrukcja spowodowana pęknięciami elewacji i erozją cegieł okazała się większa niż przypuszczaliśmy, ale ufając w Boże błogosławieństwo, fachowość wykonawców i życzliwość Parafian mamy nadzieję na pomyślne i trwałe rozwiązanie tego problemu budowlanego.

11 czerwca będziemy przeżywali parafialny odpust Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie zorganizowana w ramach placu naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby, które zechciałyby włączyć się w przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała, o zgłoszenie się do ks. Proboszcza do następnej niedzieli celem omówienia szczegółów. Apel ten kierujemy szczególnie do poszczególnych wspólnot działających przy Parafii.

Szczegóły dotyczące nabożeństwa czterdziestogodzinnego i procesji Bożego Ciała podamy za tydzień.

- Prosimy osoby dysponujące czasem, zdrowiem i chęcią do pracy o pomoc w porządkowaniu chodników na placu kościelnym: usuwaniu chwastów i trawy, która je zarasta.

- Od pierwszej niedzieli czerwca, 7 czerwca, Mszą świętą o godzinie 12.00 zostaną wznowione katechezy przedmałżeńskie w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce przy ul. Targowej, które rozpoczęły się na początku Wielkiego Postu i zostały przerwane z powodu pandemii. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy rozpoczęli przygotowanie do małżeństwa.

Za tydzień:

Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas komunii świętej i spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zachęcamy wszystkich, aby zadośćuczynić temu obowiązkowi.