• Dzisiaj:

- VIII Niedziela Zwykła, która rozpoczyna 50 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Chciejmy wynagradzać Bogu liczne grzechy Narodu spowodowane przez pijaństwo. Serdecznie zachęcamy także tych, którzy mądrze i odpowiedzialnie korzystają z alkoholu, aby podejmując ofiarę abstynencji np. na Wielki Post złożyli ją w intencji Trzeźwości Polaków.

  • W tym tygodniu:
- 1.03. we środę rozpoczynamy Wielki Post. We środę Msze św. wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów (nie czapek), na znak podjęcia trudu nawracania się i wykorzystania tego okresu na modlitwę, wyrzeczenie, jałmużnę i wyciszenie.

- Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

  1. Gorzkie Żale: Środa i sobota po Mszy św. o godz. 17.00.
    Niedziela po Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Droga Krzyżowa: Piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w poszczególnych miejscowościach. Chętnie w miarę możliwości księża wezmą udział w Drodze Krzyżowej, czy Gorzkich Żalach odprawianych poza kościołem

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 2.04.2017 i potrwają trzy dni do wtorku. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Jerzy Lachowicz, prof. AWSD w Białymstoku.

- We środę 1.03. przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny, za co byli prześladowani przez swoich rodaków służących komunistycznemu reżimowi.

- 2.03. we czwartek I-wszy czwartek marca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i godz. 16.30.

- 3.03. I-wszy piętek miesiąca marca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i o 16.45. W tym dniu odwiedzamy chorych obchodzących I-wsze piątki. Ten dzień na apel papieża Franciszka ma być Dniem Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

- 4.03. I-wsza sobota marca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Jest to uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

- Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas lub na plakatach.

- Biuro Radia Maryja przy parafii św. Antoniego wzorem lat ubiegłych bezpłatnie rozliczy 1% podatku na cele pożytku publicznego.

- 5 marca w I-wszą Niedziele Wielkiego Postu w Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce rozpoczną się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Msza św. o godz. 12.00, po niej katecheza. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają zamiar zawrzeć związek małżeński, aby skorzystali z tej propozycji.

- W drugą niedzielę lutego na remont kaplicy pogrzebowej i wymianę okien w kościele zebrano kwotę 5 905 zł. W ubiegłą niedzielę na potrzeby AWSD w Białymstoku zebrano i przekazano dla Seminarium kwotę 3 270 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

  • Za tydzień:

- I-wsza niedziela marca i I-wsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

- Pomódlmy się za tych, którzy w naszej Ojczyźnie zbezcześcili krzyż, sprofanowali figurę św. Jana Pawła II i wzywali do nienawiści: Pod Twoją Obronę…