Dziś:

Na dodatkowej Mszy świętej o godzinie 13.00 III-a i ostania grupa dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą, aby jak najpiękniej i owocnie przeżyły spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym.

W dniu dzisiejszym w naszym Kraju odbywają się również wybory na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W duchu odpowiedzialność za Ojczyznę, która jest naszą Matką, weźmyw nich udział. Jeżeli naszego głosu zabraknie, inni podejmą decyzję za nas; nieobecni nie mają racji: weźmy odpowiedzialność za naszą przyszłość.

W tym tygodniu:

- W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte
w naszym kościele w porządku niedzielnym

- We wtorek, wraz z końcem czerwca, zakończymy sprawowanie nabożeństw czerwcowych.

- We czwartek, 2 lipca, przybędzie do naszej Parafii Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, aby udzielić młodzieży z naszych szkół sakramentu bierzmowania. W związku z tym, że ich przygotowanie do tego sakramentu zostało przerwane przez pandemię, zapraszamy kandydatów na dwa dni skupienia przed tą uroczystością, które poprowadzi Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji. We wtorek spotkanie zaczynamy o godzinie 15.00, we środę o 16.00. Spotkanie jest obowiązkowe i warunkuje przystąpienie do sakramentu.

Otoczmy naszą drogą młodzież serdeczną modlitwą, aby owocnie przeżyła ten święty czas, a wszystkich zapraszamy na Eucharystię pod przewodnictwem Metropolity we czwartek na godzinę 18.00.

Jest to też pierwszy czwartek miesiąca lipca, zachęcamy, aby w tym dniu szczególnie otoczyć modlitewną pamięcią sprawę powołań i wszystkich powołanych.

- W piątek, 3 lipca, święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to też pierwszy piątek miesiąca lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa pod Mszy świętej o godzinie 7.00 i na zakończenie cotygodniowej adoracji o godzinie 17.45.

- W pierwszą sobotę miesiąca lipca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszach świętych o godzinie 7.00 i 18.00.

Za tydzień:

XIV Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela miesiąca lipca. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie Koła Żywego Różańca na wspólny różaniec po Mszy świętej o godzinie 9.00. Po nim adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej o godzinie 11.00.