Dziś:

XV Niedziela Zwykła w ciągu roku.

W naszej Ojczyźnie odbywa się dzisiaj druga tura wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wybieramy człowieka, który przez najbliższe 5 lat będzie reprezentował nas na arenie krajowej i międzynarodowej, nas i nasze poglądy. U progu przemian demokratycznych w naszym Państwie w roku 1993 św. Jan Paweł II wołał „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować”.

Niech ten apel Wielkiego Polaka towarzyszy nam podczas spełniania obywatelskiego obowiązku wyboru godnego kandydata na najważniejszy urząd w Państwie. W duchu troski i miłości o naszą Ojczyznę prosimy i zachęcamy, aby wziąć udział w wyborach.

W drugą niedzielę miesiąca lipca dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami złożonymi na tacę wsparli prace prowadzone przy naszej Parafii, Bóg zapłać!

W tym tygodniu:

- 13 lipca, w poniedziałek, wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

- 15 lipca, we środę, wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

- 16 lipca, we czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Za tydzień:

XVI Niedziela Zwykła. Wszystkim wypoczywającym na urlopach, naszym Parafianom i Gościom oraz tym, dla których będzie to kolejny tydzień pracy życzymy dobrego czasu i opieki Bożej Opatrzności. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu odeszły do wieczności świętej pamięci Czesława Charyło i Regina Urban. Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.