• Dzisiaj:

- I-wsza Niedziela Wielkiego Postu, który ma charakter pokutny. Słowo Boże kolejnych niedziel ukazuje nam ogrom Bożej Miłości, która zabiega aby nas zgromadzić wszystkich w Domu Ojca. Trwając na modlitwie, umartwiając się postem i dzieląc się miłością przez jałmużnę przygotowujemy się do przeżycia Triduum Paschalnego z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i do radosnego Świętowania Zwycięstwa Chrystusa nas śmiercią.

  • W tym tygodniu:

- Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

  • Gorzkie Żale: Środa i sobota po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Droga Krzyżowa: Piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

Niedziela po Mszy św. o godz. 11.00.

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w poszczególnych miejscowościach. Chętnie w miarę możliwości księża wezmą udział w Drodze Krzyżowej, czy Gorzkich Żalach odprawianych poza kościołem

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 2.04.2017 i potrwają trzy dni do wtorku. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Jerzy Lachowicz, prof. AWSD w Białymstoku.

- Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 12 i 13 marca 2017 r. w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. 12 marca o godz. 17.00 Eucharystia niedzielna z nauką rekolekcyjną i konferencja, 13 marca o godz. 18.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Trasa będzie prowadzić z Grabówki do Sokółki. Zachęcamy do tej radykalnej formy umartwienia wielkopostnego. Więcej informacji na EDK.org.pl.

- Na Radio Maryja w lutym zebrano 615 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

- 8 marca we środę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwie o kobietach, które wniosły w nasze życie wiele miłości, dobra, delikatności i wrażliwości. Niech będą zawsze otoczone szacunkiem i troską..

  • Za tydzień:

- Na godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-wszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.

- Ofiary zebrane na tacę w II-gą niedzielę marca przeznaczone są na remont kaplicy pogrzebowej i wymianę okien.

- Po Mszy św. będą zebrane ofiary do puszek na misje.

  • W minionym tygodniu odeszli od na:

+ Stanisław Dowgiert z Pawełek

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.