Dziś:

XVII Niedziela Zwykła. Z racji na wczorajsze wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, po każdej Mszy świętej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących oraz poświęcać ich pojazdy. Złożona przy tej okazji ofiara będzie przeznaczona za pośrednictwem Miva-Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za chwilę modlitwa w intencji kierowców i podróżujących, a po błogosławieństwie mszalnym księża wyjdą, aby na parkingach wokół kościoła oraz przy ul. Osiedle Zielone i Jana Pawła II poświęcić pojazdy.

W tym tygodniu:

- 29 lipca, we środę, wspomnienie św. Marty.

- 31 lipca, w piątek, wspomnienie św. Ignacego Loyoli, Kapłana.

- 1 sierpnia, w sobotę, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. I-sza sobota sierpnia. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00.

- Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, wykluczenie jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę elektrośmieci za pośrednictwem Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i firmy Green Office Ecologic Sp. z o.o. z której przychód pozwoli na wsparcie Polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. W naszej Parafii zebrano 6 palet odpadów, ok. 2.5 tony. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w tę zbiórkę.

- Organizatorzy Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymki z Białegostoku do Wilna informują, że w związku z pandemią koronawirusa pielgrzymka, w tradycyjnej formie, nie odbędzie się. Aby podtrzymać tradycję pielgrzymki księża i klerycy będą pielgrzymowali od granicy białorusko-litewskiej. Na dzień 24 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby o godzinie 16.00 uczestniczyć w zakończeniu pielgrzymki podczas Mszy świętej w Ostrej Bramie. Zapisy drogą mailową pielgrzymka@wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu 579 553 753.

- Sierpień jest tradycyjnie miesiącem, w którym Kościół zaprasza do dobrowolnej abstynencji, jako daru złożonego w intencji trzeźwości Narodu i jego rozwoju w pokoju i wzajemnym szacunku.

Za tydzień:

XVIII Niedziela zwykła w ciągu roku, I-sza niedziela sierpnia. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 zapraszamy na różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem; wystawienie do indywidualnej adoracji do godziny 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja eucharystyczna.