Dziś:

XVIII Niedziela Zwykła. I Niedziela miesiąca sierpnia. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa, na którą szczególnie zapraszamy członków i członkinie Kół Żywego Różańca. Indywidualna adoracja potrwa do Mszy świętej o godzinie 11.00. Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W tym tygodniu:

- 4 sierpnia, we wtorek, liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera, Patrona Proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu Bogusławie, polecając Go opiece Patrona.

- 6 sierpnia, we czwartek, Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych na godzinę 17.30.

- 7 sierpnia, pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godzinie 7.00 i na zakończenie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.45.

- 8 sierpnia, w sobotę, liturgiczne wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.

- Rozpoczęliśmy sierpień, który jest tradycyjnie miesiącem, w którym Kościół zaprasza do dobrowolnej abstynencji, jako daru złożonego w intencji trzeźwości Narodu i jego rozwoju w pokoju i wzajemnym szacunku.

Za tydzień:

XIX Niedziela zwykła w ciągu roku, II-ga niedziela sierpnia. Ofiary na tacę będą przeznaczone w tym dniu na prace prowadzone przy naszej Parafii.

Ze względu na wzajemny szacunek i z troski o innych starajmy się przestrzegać przepisów sanitarnych, mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. W związku z tym przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw w kościele. Z tego obowiązku są zwolnieni wyłącznie duchowni sprawujący swoją posługę.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach, a także tym utrudzonym pracą i wysiłkiem dnia codziennego życzymy obfitych Bożych łask. Szczęść Boże!