Dziś:

XIX Niedziela Zwykła. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na fundusz remontowy naszej Parafii.

W tym tygodniu:

- 10 sierpnia, w poniedziałek, święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

- 11 sierpnia, we wtorek, wspomnienie św. Klary, Dziewicy.

- 14 sierpnia, w piątek, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika.

- 15 sierpnia, w sobotę, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej.

Po wieczornej Eucharystii zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r., która przeszła do historii naszego Narodu jako Cud nad Wisłą.

Za tydzień:

XX Niedziela Zwykła. Będziemy ją przeżywali jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, gdzie w miniony wtorek doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych, w wyniku czego 150 osób straciło życie, ponad 5 tysięcy jest rannych, a szkody materialne opiewają na miliardy dolarów. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc Bejrutowi.

Modlitwa w intencji pomordowanych mieszkańców Białegostoku w 100. rocznicę Bitwy Białostockiej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, o godzinie 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. O godzinie 20.00 modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku na ul. Generała Maczka.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności świętej pamięci Władysława Wasilewska, polećmy ją Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niechaj odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.