Dziś:

XXI Niedziela Zwykła, przedostatnia niedziela wakacji. Zwracamy się z prośbą o pomoc w finansowaniu działalności naszej Świetlicy pod aureolą św. Józefa. Niech naszą wspólną troską będzie stworzenie dodatkowej przestrzeni, gdzie dzieci będą uczyły się bycia we wspólnocie porządkowanej Chrystusową nauką. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki.

W tym tygodniu:

- 24 sierpnia, w poniedziałek, święto św. Bartłomieja, Apostoła.

- 26 sierpnia, we środę, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

- 27 sierpnia, we czwartek, wspomnienie św. Moniki.

- 28 sierpnia, w piątek, wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.

- 29 sierpnia, w sobotę, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

- Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na rekolekcje w Parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia, oraz do Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godzinie 18.00.

- W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, nie odbędzie się piesza pielgrzymka do Krypna. Osoby, które zechcą pielgrzymować indywidualnie, w sobotę 5 września będą mogły uczestniczyć w Mszach świętych odprawianych dla nich w Sanktuarium w Krypnie o godzinie 16.00 i 18.00.

- W ramach corocznej akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów” organizujemy w naszej Parafii zbiórkę przyborów szkolnych, które za pośrednictwem CARITAS trafią do dzieci potrzebujących pomocy. Przybory szkolne (tornistry, zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne itp.) prosimy składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do przyszłej niedzieli włącznie.

- W ubiegłą niedzielę zebrano na pomoc mieszkańcom Bejrutu do puszek kwotę 2165 zł. Pieniądze przekazano do CARITAS. Dziękujemy ofiarodawcom.

Za tydzień:

XXII Niedziela Zwykła. Życzymy dobrego tygodnia wakacji dla odpoczywających, siły i wytrwałości dla pracujących i Bożego błogosławieństwa dla wszystkich.