• Dzisiaj:

- II niedziela Wielkiego Postu. Na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie z rodzicami i dziećmi w sali pod kościołem.

- Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na misje.

  • W tym tygodniu:

- 13.03. poniedziałek; IV rocznica wyboru Papieża Franciszka. Módlmy się w intencji Ojca Świętego. DO wspólnej modlitwy zapraszamy na godz. 18.00. Szczególnie gorąco zapraszamy na wieczór wszystkich modlących się na różańcu w Kołach Żywego Różańca. W roku 100 rocznicy objawień Fatimskich Róże Różańcowe każdego 13 miesiąca mają swoje spotkanie modlitewne.

- 18.3. sobota; dzień imienin ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w Katedrze Białostockiej w sobotę o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji Ordynariusza.

- Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

  • Gorzkie Żale: Środa i sobota po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Droga Krzyżowa: Piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

Niedziela po Mszy św. o godz. 11.00.

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w poszczególnych miejscowościach. Chętnie w miarę możliwości księża wezmą udział w Drodze Krzyżowej, czy Gorzkich Żalach odprawianych poza kościołem

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 2.04.2017 i potrwają trzy dni do wtorku. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Jerzy Lachowicz, prof. AWSD w Białymstoku.

- Serdeczne podziękowania państwu Janinie i Krzysztofowi Dowgiertom, panom Czesławowi Łapiczowi, Franciszkowi Raube, Kazimierzowi Borowikowi, Januszowi Wróblewskiemu i ks. Konradowi za przebranie i sprzątnie śmieci na cmentarzu grzebalnym. Po raz kolejny serdeczna prośba o segregowanie odpadów.

- Marcowy numer 'Dróg Miłosierdzia' poświęcony jest św. Józefowi, który prowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Artykuły mówią o jego postaci w Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła i ikonografii. W czasopiśmie również artykuły o praktykach wielkopostnych, duchowej adopcji dzieci nienarodzonych, oraz rozważaniach na temat niedzielnych Ewangelii.

- Stowarzyszenie 'Otwarty Dom' Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 12-19 kwietnia br. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się 21.03.2017 r. o godz. 17.00 /wtorek w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawne Berlinga).

- Komendant Powiatowej Policji w Sokółce informuje, iż od 1 lipca 2016 r. funkcjonuje 'Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa'. Za pomocą tej aplikacji na stronie Policji można anonimowo dokonać zgłoszenia niepokojących zjawisk naruszających prawo, stanowiących zagrożenie czy uciążliwość dla innych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jeden z elementów systemu wspólnej troski o bezpieczne życie wszystkich.

3. Za tydzień:

- Na Mszę św. o 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. katecheza w sali pod kościołem.