W tym tygodniu:

  • - W poniedziałek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • - We środę, 23 września, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza Bogusława Urbana. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

- Zostały odnowione figury św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt renowacji wyniósł 2000 zł.

- Wykonano kolejną alejkę na cmentarzu grzebalnym. Dziękujemy Parafianom: P. Adamowi Szumile, P. Andrzejowi Rećce i P. Januszowi Wróblewskiemu za pracę, którą włożyli w to dzieło, oraz P. Tomaszowi Natunewiczowi i P. Krzysztofowi Szyszce za pomoc sprzętem specjalistycznym.

- W minionym tygodniu zakupiono 18 z 24 ton pelletu do ogrzania kościoła. Serdeczne podziękowania Panom Piotrowi Klimowi, Czesławowi i Wojciechowi Łapiczom, Adamowi Marcińczykowi, Andrzejowi Rećce, Bogdanowi Sawickiemu i Adamowi Szumile za rozładunek i zmagazynowanie paliwa.

- Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00.

- Msza święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. „Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku” na kanale YouTube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

- Pani Burmistrz Ewa Kulikowska zwołała zebranie mieszkańców Osiedla Zielonego w celu wyboru Przewodniczącego Zarządu Osiedla. Odbędzie się ono 28 września br. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 na naszym Osiedlu. Jest prośba, aby uczestnicy zebrania założyli maseczki, zdezynfekowali ręce i zabrali ze sobą własny długopis.

- Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 3 października br. W tym roku dojazd do Różanegostoku będzie indywidualny, a nie jak zwykle w formie zorganizowanej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 12.00.

- W minioną niedzielę na potrzeby prac prowadzonych przy Parafii i na pellet na zimę zebrano na tacę 7040 zł., zaś na potrzeby Ziemi Świętej zebrano do puszek 939 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Za tydzień:

XXVI Niedziela Zwykła. Przed kościołem zarządzona przez Arcybiskupa Tadeusza Wojdę zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

Także za tydzień zapraszamy do naszej Parafii na koncert organowy w stulecie urodzin św. Jana Pawła II pt. „Totus Tuus”. Pragniemy, aby to artystyczne przeżycie wpisało się w dziękczynienie za dar Papieża Polaka w setną rocznicę Jego urodzin. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00 wspólną modlitwą koronką do Bożego Miłosierdzia. Przy organach oraz śpiew Pan Michał Rajewski. Wstęp wolny.

W przyszłą niedzielę, zgodnie z aprobatą Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, będzie można przy wyjściu z kościoła wyrazić swoje poparcie pod projektom ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, czyli marszy, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i aktów wymierzonych w religię katolicką i wartości patriotyczne. Aby wyrazić swoje poparcie niezbędny będzie numer PESEL.